Kutsutakse vanu aknaid taastama ja dokumenteerima

Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse algatus „Vaata vana akent!“ kutsub kolmandat aastat üles vanu puitaknaid väärtustama ja taastama.

Sel laupäeval, 22. mail toimuvad akende taastamise töötoad ja teised temaatilised üritused Türi kogukonnamajas, Eduard Gutmanni majas Põltsamaal, Palamuse muuseumis, Salu talus Koeru ligidal, C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal, Jaani talus Pärnu-Jaagupis, Liiva pastoraadis Muhus ja Vormsi talumuuseumis, lisaks 24. mail Tartu restaureerimiskeskuses ja 28. mail Toila linnas. Täpsemat infot ja viiteid praktilistele materjalidele leiab Vaata vana akent Facebooki lehelt.

Kogu suve jooksul on 7–19-aastased lapsed ja noored koos peredega oodatud kaasa lööma aknajahil ehk vanade akende inventeerimise talgutel „Mida aken peegeldab?“. Osalemiseks tuleb vanast aknast tehtud foto koos lühikese lisainfoga saata aadressil elle@estlander.org.

Aknajahil osalemine annab hea võimaluse koos vanemate või vanavanematega enda ümber kultuuripärandit märgata, mõtestada ja jäädvustada. Kõigi noorte kogutud materjal läheb hoiule vabaõhumuuseumi kogusse ja saab kättesaadavaks uurijatele ning huvilistele. Täpse juhendi ja kasulikke nõuandeid leiab Pärandivaderite kodulehelt pärandivaderid.ee.

Kuulutaja

Foto: SA Eesti Vabaõhumuuseum