Looduses telkimine – odav ja turistide seas populaarne puhkuseviis

Suvepuhkus seostub sageli mereäärsete kuurortide ja mugavate korteritega, kuid looduslike suviste naudingute proovimata jätmine oleks tõeliselt kahetsusväärne. 

Tänapäeva maailmas loodusliku maastiku võlu, mis pakub hingele värskendust, tõmbab üha rohkem puhkajaid ja turiste, kes põgenevad linnakärast. Märkimisväärne on see, et meie riigis otsitakse puhkuseks üha enam telkimisalasid ja kämpinguid, kus saab ööbida telkidega. Pole saladus, et looduses telkimine on üks odavamaid puhkamisviise, võimaldades nautida tähtede all ööbimist väikese eelarvega. Lisaks on looduses puhkamisel muid eeliseid:

  • annab tihedama ühenduse loodusega;
  • võimaldab teil uurida ja avastada looduse kõige salajasemaid nurki;
  • arendab kogukonnatunnet, näiteks lõkke ääres istudes;
  • võimaldab teil nutiseadmetest lahti ühendada ja elutempot aeglustada;
  • julgustab katsetama mitmesuguseid kestlikkuse tavasid.

Lisaks ootab teid looduses palju tegevusi, alates kalapüügist või toiduvalmistamisest kuni süstasõidu, öise matkamise ja maagiliste õhtuteni vabas õhus. Kõlab suurepäraselt, eks?

Kuidas korralikult valmistuda reisiks loodusesse?

Siiski looduses sujuva puhkuse tagamiseks on sageli vaja teha eelnevat investeeringut–  soetada või uuendada telkimisvarustust. Mõtle mitte ainult telgi või magamiskoti peale, vaid ka roostevabast terasest potikomplekti, telkimislampi või jahutuskotti. Mida mugavamalt soovite puhata, seda kvaliteetsemaid ja tõenäoliselt kallimaid telkimistarbeid peaksite ostma. Muidugi, lisaks peamisele varustusele ärge unustage esmaabitarvete komplekti ja putukatõrjevahendite hankimist sääskede ja puukide vastu. Siin on mõned näpunäited neile, kes lähevad telkima:

  1. Broneerige ette oma koht valitud telkimisalal ja järgige selle reegleid, et vältida segadusi.evalt valitud kämpingus ja järgige arusaamatuste vältimiseks selle reegleid. Pidage meeles, et avatud randadel, metsaaladel või piirkondlikes parkides võivad telkimise reeglid erineda.
  2. Viige loodusesse kaasa ainult kiiresti mitte riknevaid toiduaineid (kui teil pole elektrilist külmakotti) ja varuge joogivett. 
  3. Hoidke loodust: pärast telkimist veenduge, et te ei jäta maha prügi ega muid oma kohaloleku jälgi.

Öö telgis

Kuigi meie riigis on suveööd üsna soojad, võtke matkale kaasa soojemad sokid, kampsun või isegi jope, et teie uni oleks võimalikult mugav. Siiski võib ainult soe öö telgis olla parem kui kirglik öö tähtede all–pole saladus, et öö looduses koos kallimaga võimaldab kogeda eriti põnevaid hetki. Kaugemates looduskaunites kohtades saate julgelt oma ihasid vabastada – pikemaid intiimseid mänge aitavad tagada  yesyes.ee poes pakutavad erektsiooni tugevdajad – kiirustage valima. 

Miks on puhkus looduses on inimesele kõige kasulikum?

Loomulikult  loodus on palju rohkem kui lihtsalt kirgliku vabanemise koht, ja see tõestab teie enesetunnet pärast väljasõitu. Ilma konkurentsita on loodus kui odavaim puhkuse variant kõige kasulikum meie tervisele. On teaduslikult  tõestatud, et loodus aitab vähendada stressi: puude sahin, lindude laul, hingematvad vaated ja lõhnad on tänapäeva inimesele hädavajalik teraapia. Olles looduses, võtame vastu ka loodusliku valguse, mille tulemusena organism hakkab tootma D-vitamiini, mis on oluline hea tervise säilitamiseks. Lisaks füüsilisest tegevusest saadavale kasule erutab loodus ka meie elutähtsat energiat ja loomingulist potentsiaali – kas see pole kingitus? 

Kus te puhkate?

Tänu oma ligipääsetavusele igas vanuses ja hobidega reisijatele on looduses telkimine jätkuvalt populaarne. Otsite siis unikaalseid telkimiskohti kõige võrratumates loodusnurkades võilihtsam ööbimine metsikutes telkimiskohtades võimaldab teil mitte ainult sulanduda loodusega ja ammutada energiat, vaid pakub ka erakordset kasu teie füüsilisele ja emotsionaalsele tervisele.