Mehe ühiselu tulnukaga

Möödunud nädalavahetusel jõudis Rakvere Teatrikinno ulmemärul „Venom“, mida võib nimetada kvaliteetseks meelelahutuseks.

Filmi algul näeme San Franciscos elavat reporter Eddie Brocki (mängib Tom Hardy), keda tõmbab vastupandamatult võimulolijate mustade tegude paljastamine.

Kui ta saab haisu ninna, et midagi on mäda tippteadlase ja ettevõtja Carlton Drake’i (Riz Ahmed) ettevõtmistes, ei kohku ta tagasi kohatute võtete kasutamisest, et infot hankida. See viib Eddie töökohast ja elukaaslane Anne’ist (Michelle Williams) ilmajäämiseni.

Samal ajal teeb Drake inimkatseid kusagilt ilmaruumist toodud elusorganismidega, milledel on kalduvus näha inimesi eelkõige toiduna. Juhtub nii, et kosmiline ja kujult vedel elusorganism nimega Venom siseneb Eddie kehasse ja hakkab temaga suhtlema.

Pisut üllatuslikult selgub, et oma koduplaneedil tundis Venom end luuserina. Ühiselu tulnukaga annab Eddiele supervõimed ning peagi selgub, et ohtu on sattumas kogu planeedi tulevik.

Ahmedi mängitud teadlasest antikangelasel on väliselt mitmeid positiivseid jooni ja tema inimvaenulike eksperimentide paljastamiseks läheb vaja tõelist vana kooli põikpead, kel jätkub sitkust sellest välisest klantskihist läbi närida. Nii Tom Hardy kui Riz Ahmed on Inglise näitlejad.

Film mõjub oma süžee tõttu uudse ja kaasahaaravana nii visuaalselt – näiteks suurepärane tagaajamisstseen linnatänavatel – kui ka sisuliselt, sest süllekukkunud supervõimed toovad Eddie sisemusest välja seal peidus olnud tahud, mille väljendamise ja kasutamisega tuleb tal käigult toime tulla.

Sarnaselt Ämblikmehega on Venom tegelane Marveli koomiksitest ja teda võib oma vastuolulisuse tõttu võrrelda samuti koomiksitest kinolinale jõudnud antikangelase Deadpooliga.

Olgu ka öeldud, et lõputiitrites sisalduvad veel kaks stseeni, mis tasuvad äraootamist, kui film ise meeldis. „Venom“ on praegu vaadatavuse esikohal Tallinna juhtiva kobarkino edetabelis.

Tõnu Lilleorg

Reporter Eddie Brock nõuab vastuseid teadlane Carlton Drake’ilt.

Foto: ACME Film