Mööblitöösturi maja peidab vaimseid väärtusi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kui tunned huvi tervisliku toitumise, jooga, vabastava hingamise reiki, energiaseansside või kristallteraapia vastu, tasub läbi astuda Gustavi Majast, mis ootab külalisi Rakveres Pikk 28.

Tiia Paist

Kiriku vahetus läheduses seisev vana kivi-puitehitis vääriks tegelikult eraldi artiklit, sest tegemist on tõesti huvitava ning ajaloolise hoonega.

Toitumisnõustamine ja kokandus

Gustavi Maja perenaine Ly Jõe on juba aastaid tundnud huvi tervisliku toitumise ja hea toidu valmistamise vastu. Sinna juurde käib loomulikult ka tema positiivne hoiak elu suhtes.

Ly Jõe on õppinud toitumisnõustajaks. Gustavi Maja tundus talle sobilik kõige eelmainitu tutvustamiseks-õpetamiseks. Ruumid seati korda, säilitades majas võimalikult palju vana ja väärtuslikku.

Puhastati seinad, vanad uksed ja hästi säilinud palgid. Uus kamin elusa tulega annab interjöörile erilise õhustiku.

Toitumisnõustamine on protsess, mille käigus nõustaja selgitab välja kliendi toitumisharjumused, terviseseisundi ja eesmärgid. Lähtudes individuaalsetest vajadustest ning püstitatud eesmärkidest, annab nõustaja soovitused menüü muutmiseks ja koostab vajadusel uue.

Iganädalaselt käib Gustavi Majas koos laste kokaring, kus õpitakse lihtsaid võtteid tervisliku toidu valmistamiseks. Täiskasvanutele toimub tasakaalustatud toitumise ja toiduvalmistamise kursus.

Jooga, reiki ja muu

„Vaimse tasakaalu saavutamiseks ei piisa ainult tervislikust toidust,“ rääkis Ly Jõe. „Õige mõtteviis ja liikumine on samuti väga olulised. Joogatunnid toimuvad neljal päeval nädalas, neist kaks hommikusel ja kaks õhtusel ajal.“

Vabastava hingamise grupiseansid on paar korda kuus.

Uudisena toimub pühapäeviti joogatund, kus keskendutakse hingamisele. Tund lõpeb rännakuga enda sees läbi juhendatud meditatsiooni, mis juhib meie kõigi sees olevate lõputute ressursside allikani.

Tunde viivad läbi treenerid-juhendajad, eriti kasulikuks pidas Ly Jõe joogaõpetaja-hingamisterapeudi Tiia Savimägi hommikusi tunde, mis annavad päevale hea alguse.

Tiiu Kivilo, kes ise on välja tulnud raskest haigusest, jagab oma kogemusi kursusel, kus põhirõhk on endaga tegelemisel.

Energia- ja reikiseansid sobivad igas eas inimesele, andes tagasi elujõu ja teotahte. Kristallteraapias kasutatakse kristalle, seansi käigus puhastuvad inimese elektromagnetväli ja kehameridiaanid.

29. novembril kell 11 toimub Gustavi Majas Herdis Elmendi loeng „Mis või kes on suhkrusõltuvus?“, sest inimeste armastus suhkru ja magusa vastu on ülemaailmne probleem.

____________________________________

Kes oli Gustav ja miks Gustavi Maja?

Gustav Heinrich Jõe sündis Rakveres 21. märtsil 1886. aastal ehitusmeister Jaan Jõe pojana. Mees oli tuntud laulja, näitleja ja seltskonnaelutegelane ning Pikk tn. 28 tegutsenud mööblitööstuse omanik. G. H. Jõe kuulus Rakvere Käsitöömeistrite Seltsi, Virumaa Meistrite Ühingusse, oli Rakvere Kunstiklubi, Haridusseltsi ja Vabatahtlike Tuletõrjujate Seltsi liige.

Oma Rakveres tegutsenud mööblitööstuse asutas ta 1924. ja mööbliäri 1935. aastal. 1930. aastal sai ta meistridiplomi Tallinna Kanuti ja Toomgildi Käsitöömeistrite Ühingult.

Noorena laulis G. H. Jõe „Estonia“ kvartetis ja suundus õppima Peterburi, ent Esimene maailmasõda tõmbas lauluõpingutele kriipsu peale. Sõjas teenis G. H. Jõe Soome pataljoni orkestris, kust ta hiljem suunati Keiserliku Maria Teatri orkestrisse.

Pärast sõda (1921-1923) laulis G. H. Jõe „Estonia“ teatris.

Gustavi Majas on üles seatud väike stend Gustav Heinrich Jõe eluloost.

Kel hoone ja Gustav Jõe vastu suurem huvi, sel tasub küsitleda Hanno Jõed, kes on Gustav Jõe pojapoeg – tema teab ja tunneb Gustavi Maja ajalugu päris põhjalikult ning on hoole ja armastusega seda restaureerinud.