Tänati väärikaid abielupaare

Nädal tagasi toimus Rakvere Kolmainu kirikus traditsiooniline kuldpulmaliste austamisüritus, kuhu sel korral kogunes 33 tänavu 50., 55. või 60. pulma-aastapäeva tähistavat paari.

Liisi Kanna

Piduliku vastuvõtu, mis järjekorras juba üheksas, juhatas pulmamarsi kõlamise järel sisse Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen. Tervituskõne pidasid Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Einar Vallbaum.

Tauno Toompuu rääkis pikaealiste abielude tähtsast rollist ühiskonnas. „Kõige olulisem tarkus ja õpetus antakse edasi läbi eeskuju. Mitte ei räägita ega öelda, kuidas see peab olema, vaid näidatakse ette, kuidas saab. Teie tähtpäev – 50, 55, 60 aastat – on just sellepärast oluline, et näidata ette, kuidas tegelikult on võimalik,“ sõnas Toompuu tänuüritusel.

„Noori abielupaare enne laulatust nõustades ja nendega vesteldes ikka küsin vahest, kas neil on mõni eeskuju sellest, kuidas abielu siis välja näeb. Jumal tänatud, paljudel on – vanavanemad või vanemad-sugulased. Aga paljudel kahjuks ka ei ole,“ kõneles õpetaja.

„Ja tegelikult on seda näha. Kellel leidub see eeskuju, selle jaoks on abielu kuidagi selgem. Ja ta läheb julgemini ning teadlikumalt sellesse,“ jätkas Kolmainu koguduse vaimulik.

Tauno Toompuu avaldas lootust, et ka tänuüritus annaks julgust kaasa nii auväärsete paaride pereliikmetele ja sugulastele kui ka nende jaoks võõrastele inimestele, kes näevad, et nii kaua on võimalik oma armastatuga koos olla ja elu jagada.

Einar Vallbaum vaatas peetud sõnavõtus tagasi kuldpulmaliste vastuvõtu korraldamise idee algusesse. „Kui olin maavanem, siis tulid kaks eelkõnelejat (Kotiesen ja Toompuu – toim) minu juurde ning ütlesid, et kuigi teeme maakonnas igasuguseid toredaid asju, on üks oluline asi tegemata,“ meenutas tänane omavalitsusliidu juht. „Tänu nendele kahele mehele sai see teoks,“ lisas ta.

„Kui kadus maavalitsus, tekkis mure, kes seda jätkab. Ja mul on väga hea meel, et meie omavalitsuste juhid on võtnud selle koos eelkõnelejatega kanda ning asi toimib,“ nentis Vallbaum.

Õnnitlustseremoonia eel andis endine maavalitsuse ja praegune Rakvere linnavalitsuse perekonnaseisuametnik Anneli Riim väikese ajalooülevaate pulmatraditsioonidest ja statistikast aastail, mil tänuüritusel osalenud paari läksid. Vahe-etteasteid tegid üritusel noored muusikud Nova Randen ja Enriko Kadakas.

Auväärsetele paaridele kingiti sümboolse tähendusega kell ning anti üle raamitud abielutunnistuse koopia. Kokku osales vastuvõtul 33 paari, neist neli tähistasid tänavu teemantpulma (60 aastat) ja kuus paari smaragdpulma (55 aastat).

Ühispilt Kolmainu kiriku hoovis. Allikas: VIROL