Moonakülapidu pakkus osalemislusti

Kesk tänaval pakuti peamiselt Moonaküla kandi inimestega seotud moona ja muusikat.

Möödunud pühapäeval toimus Moonaküla kogukonna organiseeritud Moonakülapidu, mida võib auga nimetada minifestivaliks, sest tegevusi leidus seinast seina. Sportliku hommikupooliku järel juhatas lemmikloomade paraad inimesed sündmuste keskele.

Loomade paraadist võttis osa üllatavalt suur hulk lemmikuid, erimõõduliste koerte kõrval võis näha nii jänest kui hobuseid, eeslit ja poni. Viimasega sai Moonaküla mäel ka sõitu teha, lisaks peeti seal mitmesuguseid võistlusi nii suurtele kui väikestele. Aktiivse tegevuse järel sai end kosutada kodukohvikutes pakutavaga. Koduaedades toimusid hoovimüügid, Kesk tänaval peeti laata.

Moona müüjad imestasid rahvarohkuse üle. Uudistajaid oli tulnud üle Rakvere ning kaugemaltki. Toidupoolise kõrval kaubitseti nii käsitöö kui ka näiteks taimedega. „Ei osanud nii mitmekesist valikut oodatagi. Kõik on olemas, mis õigel laadal olema peab,“ jäi kesklinnast uudistama tulnud proua rahule.

Pikemalt peatus rahvas tänava keskele üles seatud lava ees, kus astusid üles sealtkandi muusikud. Õhtupoolikult sai aga kuulda Venemaa pianisti Vladimir Shafranovi kontserti „Klaver põõsas“ ning peole pani punkti Sofia Rubina ja Rootsi pillimehe Richard Malmsteni koosluse esinemine endises kalakombinaadi külmhoones, mida nautisid kuulajaskonna kõrval silmnähtavalt ka esinejad ise.

„Selle üle on mul kui muusikakorraldajal muidugi eriti hea meel, et mõlema džässkontserdi – Moonaküla Muusikaakadeemia aias toimunu ja Revin Arena õhtudžässi –  vastu oli suur publikuhuvi. Aga kenasti võeti vastu ka päevaste kohalike muusikute etteasted,“ rõõmustas ürituse üks eestvedajaist Peep-Hans Pihlak.

Moonakülapeol võis tajuda, et osalemislusti jätkus nii külastajatele kui kaubitsejatele ja korraldajatele endile. Asja eestvedajad jäid pidupäevaga igati rahule.

„Kuna meil endal oli seda pidu korraldada tore ja tundus, et ka pidulised, nii oma küla rahvas kui ka kaugemalt saabunud, seda päeva nautisid, siis muidugi oleme rahul ja rõõmsad. See oligi eesmärk, et endil oleks tore Moonakülas elada ja külalistel põnev läbi astuda,“ võttis Pihlak festivali olemuse kokku.

Liisi Kanna

Õhtudžässil endises kalakombinaadi hoones astusid üles Sofia Rubina ja Richard Malmsteni trio. Fotod: Ivar Suut