Mootorsõidukite varuosade ladu seadis end Rakveres sisse

Inter Cars Eesti OÜ juhatuse liige Vadim Škatov avas ettevõtte kuuenda filiaali Rakveres.
Foto: Katrin Uuspõld

Mootorsõidukite varuosade maaletooja Inter Cars avas Rakveres Tõrremäel Põhjakeskuse lähedal tehnoülevaatuskeskusega sama katuse all oma esinduse. Uute sõiduautode defitsiit on suurendanud varuosade nõudlust ja ettevõte loodab kasvatada oma turuosa ka Lääne-Virumaal.

Katrin Uuspõld

Inter Carsi filiaal Rakveres on ettevõttele Eestis kuues. „Avasime siin esinduse, et olla veelgi lähemal Lääne-Virumaa klientidele, tuua Läti ja Poola keskladude kaubad kiiremini kohale. Seetõttu loodame, et suurenevad ka ostud,“ rääkis Inter Cars Eesti OÜ juhatuse liige Vadim Škatov.

Škatov märkis, et Inter Carsil on arendatud motointegraatori platvorm, mis viib kokku töökoja lõpptarbijaga – teistes riikides see platvorm juba toimib, Eestis hakkab tööle alates juunist. Škatovi sõnul on Eestis üle saja töökoja loonud oma profiili, et peagi saaksid potentsiaalsed remondisoovijad nendega ühendust võtta.

Inter Cars korraldab ka rahvusvahelist võistlust Noor Automehaanik, Eesti võistluse tänavune võitja on Rakvere ametikooli õpilane Enrico Müganen, kes sõidab peagi Ungarisse finaalvõistlusele. „Rakvere suurt potentsiaali tehnoloogialinnana näitab fakt, et juba teist aastat järjest võitis rahvusliku finaali Rakvere ametikooli õpilane,“ tõdes Vadim Škatov.

Enrico Müganen ütles, et valis autotehniku eriala, kuna see valdkond talle väga meeldib. „Olen krossikate ja ATVdega sõitnud lapsest saati, sellest algas huvi tehnikavaldkonna vastu,“ ütles Müganen.

Rakvere ametikooli mootorsõidukitehnikute õpetaja Allan Tibar rääkis, et autotehnikud on väga nõutud ja ka koolis on õppekohale konkurents kolm-neli soovijat ühele kohale. „Kindlasti paljud arvavad, et sel erialal hakatakse suurt raha teenima – ja hakatakse ka, kui ollakse ametis hea,“ rääkis Allan Tibar ja lisas, et Enricol soovitab ta minna kindlasti kõrgkooli edasi õppima autoinseneriks.

Ametikoolid kuuluvad Inter Carsi oluliste klientide hulka, keda ettevõte toetab õppetöös kasutatavate varuosadega. Ligi 40% Lääne-Virumaa tellimustest tuleb tööstusklientidelt.

Rakvere esindust hakkab frantsiisilepinguga töös hoidma Maxauto OÜ, mis rendib Tõrremäe autode tehnoülevaatusega samas majas 250 m² suurust ladu, kus leidub varuosi sõiduautodele, veoautodele, mootorratastele, rasketehnikale, paatidele.

„Ladu keskendub hulgikliendile, kelleks on valdavalt autoremonditöökojad ja kauplused, aga vajaliku varuosa saab ka eraklient,“ selgitas Inter Carsi Rakvere esinduse juht Danel Raaperi.

Inter Cars SA on üks suurematest sõidu-, paki- ja veoautode varuosade maaletoojatest Kesk- ja Ida-Euroopas. Varssavi väärtpaberibörsil noteeritud ettevõttele kuulub üle 500 esinduse Euroopas. Eestis on ettevõte alates 2017. aastast, esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus ja Rakveres.