Olulisemad küsimused, mida tasub küsida, kui otsite parimaid patju lastele

Kui ootate uut pereliiget, eriti esimest last, on ettevalmistavate “vastuvõtu” ülesannete nimekiri tõesti üsna pikk. Mõnikord võib isegi 9 kuud ootamist tunduda liiga lühike aeg! Kui aga on möödunud mõnda aega ja kogunenud piisavalt vanemlikke kogemusi, siis paljud lihtsalt naeravad, et see, millele nad mõtlesid, osutus üleliigseks. Loomulikult on palju asju, mis tuleb osta spetsiaalselt selleks, et tagada oma pisikese täielik mugavus. Võib juhtuda, et mõni ese, mis teil kodus olemas on, ei sobi lapse vanusega, ehkki tal on sarnane funktsioon. Padjad– üks näide vajalikest toodetest. Selles artiklis vaatleme kõige olulisemaid küsimusi kvaliteetse laste padi leidmisel, mis tagavad mitte ainult magusamaid unenägusid, vaid ka täielikult mugava puhkuse. 

Kas vajate patja oma lapsele?

Kui vaatate seda väikest, habrast väikelast, on loomulik, et tahate hoolitseda kõige eest, mis on vajalik tema täieliku heaolu tagamiseks. Võib-olla sirvite praegu internetis teavet selle kohta, milliseid patju soovitatakse imikutele? Vähemalt praegu võid oma veebis tehtud laste padjad otsingud oma pere kõige väiksema liikme magamiseks edasi lükata. Ekspertide soovituste kohaselt ei ole laste padjad alla üheaastastele soovitavad. Tavalisel padjal magav laps võib oma lõua rinnale asetada, põhjustades hingamisprobleeme.

Padja asemel võib lapse pea alla panna kokku volditud mähise. Kui laps saab veidi vanemaks, sobivad väga õhukesed, vaid 2-3 cm kõrgused padjad, mis on vastupidavad, kuid mitte liiga kõvad. Ideaalis peaksid need olema valmistatud puuvilla ja villa segust. Täitematerjalid, näiteks naturaalne kiud või suled, võivad tekitada allergilisi reaktsioone ja neid ei soovitata kasutada. 

Milline on lapse padja õige kõrgus?

Umbes kahe aastaselt on lapse õlad juba piisavalt laiad, et ta saaks kindlalt lapse padjal magada. Õige kõrgusega padi ei anna mitte ainult paremat puhkust, vaid tagab ka selgroo õige asendi magamise ajal.

Teie lapse lemmik magamisasendist võib ka välja lugeda, millist patja ta vajab. Kui teie laps veedab suurema osa ööst selili lamades, on soovitatav 4-5 cm kõrgune padi. Soovitatav on valida keskmise tugevusega, sest näiteks pehme padja peal magamine paisub ja raskendab hingamist.

Lastele, kes soovivad magada külili, on ideaalsed keskmise tugevusega padjad, mille kõrgus on 5-6 cm.

Kui teie 2-aastasele lapsele meeldib magada kõhuli, on teil tähtsamaid asju teha kui õige teki ja padja leidmine. Selles vanuses ei ole kõhuli magav laps alati võimeline oma pead nii pöörama, et vältida hingamisraskusi. Järelikult peaksid vanemad püüdma oma last sellest harjumusest võõrutama.

Loomulikult on lastel, nagu ka täiskasvanutel, individuaalsed harjumused. Tingimused, mis tagavad mugava une, ei ole erandiks. Kui märkate, et teie laps pistab magades alateadlikult oma käe padja alla, peaksite selle asendama kõrgema padja vastu. Kui te ei taha, et peate liiga tihti uut patja ostma, on hea mõte osta… kasvav padi. Ei, see ei ole mingi moodne leiutis, vaid tõmblukuga padi, mis võimaldab reguleerida täidise kogust (ja seega ka padja kõrgust) vastavalt magaja individuaalsetele vajadustele.

Millise padjatäite ma peaksin valima?

Kuigi padjad tunduvad sageli parima valikuna, peaksite laste padja valimisel uurima ka teisi võimalusi. Eriti allergiliste laste puhul. Bambuskiust täidisega lastepadjad on tõhusa õhuringlusega ning tänu oma looduslikule antibakteriaalsele toimele hoiavad nad ära bakterid ja seened.

Suurepärane valik on ka õõnsate polüesterkiududest sisuga täidetud padjad, mis võimaldavad õhul vabalt liikuda padja sees ja tagavad mugava une.

Nostra veebipoes on saadaval ka rohkem patju, tekke ja muid magamistekstiile, et tagada teile ja teie väikestele rahulik uni.