Pisikeste Pillide Punt – nimi räägib enda eest

pisikestepillidepunt

Viimase aasta jooksul on siin-seal nähtud musitseerimas koosseisu, mis hakkab silma oma väikest mõõtu pillide poolest. Lüganuse maarahva laadal õnnestus nad pilti püüda ja mõni sõna juttugi puhuda.

 

Kes te niisugused olete?

Oleme lihtsalt üks sõpruskond, kes tuli kokku paar aastat tagasi. Toona oli põhjuseks reis Slovakkiasse, kus bussireisile kaasa oli just meiesuguseid tarvis. Tõsi, siis oli kamp küll lauljate ja tantsijate arvelt poole suurem. Nii õnnestus meil üles astuda ühel sealsel festivalil. Ei saa märkimata jätta, et seal olid mõned pillid veel päris suured.

 

Kust tuli idee, et just pisikesed pillid?

Ideed nagu ei tulnudki. Lihtsalt elu näitas, et palju lihtsam on ringi liikuda väikeste pillidega. Neid saab selga või puusale võtta. Hääled kõlavad ju sama kaunilt. Kuna mängime päris tihti lõbusõidulaeval „Kajsamoor”, siis ega laevatekil ole ruumi raisata. Ka vana Moskvitš 401, millega vahel liikuda armastame, on väikeste pillide jaoks nagu loodud.

 

Missugused pillid parasjagu päevakorral on?

Nelja peale saab see loetelu üpris pikk, sest mängime kõik mitut pilli. Loetelus on eesti lõõts, väike akordion, klarnet, ukulele, mandoliin, väikekannel, kitarr, lisaks veel rütmipillid.

 

Kas on olnud mõni teile endile eriti hingelähedane ülesastumine?

Väga äge oleks vist vastata: „ Oi, meil on neid nii palju olnud, et ei oskagi kohe öelda.” Aga tegelikult on asi palju lihtsam. Kuna meie kontserdid on peamiselt akustilised, siis mida soojem ja väiksem publik meid parasjagu kuulab, seda mõnusam. Neid kontserte ei saa üksteisega võrrelda. Iga esinemine on meie jaoks sündmus omaette. Kui üldse midagi välja tuua, siis võib-olla muinastulede öö Tallinna lahel, „Kajsamoori” pardal. Merelaule on meie repertuaaris ka vist kõige enam.

 

Kus teid lähiajal kuulda saab?

Järgmise esinemisega võtame suve kokku Tabani Puhketalus Lääne-Virumaal 25. septembril. Tegemist on sügisese pööripäevaga. Vanarahvas vahetas ju sellel päeval õuetööd tubaste vastu, siis oli aega laule-tantse ja lugemist õpetada. Käsitöölgi oli oma koht. Mõtlesime, et teeme sel puhul endale ühe toreda õhtu ja kutsume teisigi kuulama.

 

Miks kohaks just Tabani Puhketalu valisite?

Tegu on endise Karitsa mõisa kõrtsihoonega, kus ilmselt läbi aegade kõlanud pillimäng ja laul. Tänaseks päevaks on koht uue hoo sisse saanud. Ruum on õdus ja maalähedane, mis meile hästi sobib. Pererahvas on ka lahke. Piletiraha ei küsita, kontsert on annetuspõhine. Kohapealt saab osta veidike keelekastet ja linnupetet. Kontserdipaigad sel sügisel on peamiselt kodudes, sest neid on meil Eestimaal väga ilusaid. Kui keegi tunneb, et on valmis selle kontserdituuri raames meid ja kuulajaid külla kutsuma, siis oleme kohe nõus tulema.

 

Ees on jõulud, mis plaane sellega seoses peate?

Eelkõige oleme oma kallite lähedastega kodus. Küll aga on plaan mõned jõulukontserdid anda, kus täpselt- eks me siis kõva häälega hõiskame.

 

Pisikeste Pillide Punt vasakult: Ülle Kalda, Priit Laatre, Tiia Paist, Katri Kaasik. Foto: erakogu