Raimond Kukuškin mõtleb kastist välja

Kukuskin

Kunstnik ja tätoveerija Raimond Kukuškin avas Rakveres Tallinna mnt 16 stuudiogalerii ArtoRich, mille seinu ehivad tema enda teosed.

 

Katrin Kivi

Galerii avamispeol rääkis Raimond Kukuškin, et kuni siiani sündisid teosed valdavalt kodustuudios. „Varjatud soov ja unistus oma stuudiost oli mul juba ammu,“ selgitas galerii loomist Kukuškin. „Mul on sügav kiindumus kunsti vastu ning soov areneda ja laiendada oma profiili, on selline seletamatu tõmme ja soov piiridest välja rabeleda. Oma galerii annab selleks võimaluse.“

„Aga ega ma seda galeriid ainult endale teinud,“ jätkas ta. „Oleksin võinud ka kodus loomisega edasi tegeleda. Ma soovin, et inimesed saaksid minu loomingust osa. Eesmärk on kinkida positiivset emotsiooni. Ma olen siia galeriisse pannud kogu oma ihu ja hinge, et oleks stiilne, hubane ja et inimesed tunneksid end siin hästi.“

Kingib emotsiooni

„Varem pidin pidevalt otsima kohta, kus saaksin oma töid näidata,“ rääkis ta. „Pean tunnistama, et tihtipeale lükati mu tööd tagasi, sest mul pole kunstiakadeemia tausta. Arvan, et ükski akadeemia ei tee veel kunstnikust kunstnikku – seda teeb anne ja publiku heakskiit.“

„Ma olen kui protestant, mõtlen ja tegutsen raamist välja! Kui ma ei teeks asju omamoodi, siis seda kõike siin poleks,“ oli galeriiomanik veendunud ja selgitas, et tema galerii seinad on külalislahked ka teiste noorte kunstnike jaoks. „ArtoRich galerii ei nõua akadeemilist haridust, mis muidugi ei tähenda, et annet olema ei pea.“

ArtoRich looja rääkis, et soovib galeriiga anda teistele eeskuju. „Soovin inimesi inspireerida tegemaks oma asja. Soovin, et inimesed julgeksid end avada ja unistusi teostada. ArtoRich ehk kunstirohke stuudio ongi loodud selleks, et ühendada kunstiarmastajad. Mitte ainult maalikunstnikud või tätoveerijad, ka luuletajad, muusikud, tantsijad – maailm on täis kunsti. Ja need inimesed ei peaks võistlema üksteisega ega välise maailmaga. Siin saab annet teistega jagada.“

Kukuškinil pole küll traditsioonilist kunstiharidust, ent õpetaja olemasolu pidas ta siiski tähtsaks ja meenutas Rakvere Gümnaasiumi kunstiõpetajat: „Õpetaja Olga Žulai tundi läksin alati meeleldi. Ta andis tegutsemisvabaduse. Tegin kiiresti ära, mis vaja, ja sain siis teha, mis mulle meeldis. Joonistasin toona palju pastakaga, ka minu esimene näitus oli graafika.“

„Kindlasti ei taha ma öelda, et haridus pole tähtis. Ma ise plaanin samuti haridusteed jätkata.“

ArtoRich Studio

Raimond Kukuškin viljeleb mitmeid stiile. „Mulle meeldib realism, graafika, aga ka barokk ja vana aja stiil lummavad mind,“ rääkis ta. „Minu teosed sünnivad üldjuhul emotsioonist.“

Kõige enam on Kukuškin tuntud vahest tätoveerijana ja seda tööd jätkab ta ka värskelt avatud stuudios.

Kukuškin ise tegi oma esimese tätoveeringu 2004. aastal ja meenutas, et meisterdas aparaadi toona kitarrikeelest, mikromootorist, kummitahmast ja adapterist. Tänaseks on salongis kasutuses loomulikult kvaliteetsed ja spetsiaalselt tätoveerimiseks mõeldud vahendid.

„Tätoveering võimaldab inimesel väljendada oma salapärast maailma, hingeseisundit ning samas olla kaunistatud,“ ütles ta. „Tätoveering on rohkem kui visuaalne pilt – see on jälg, mis jääb elu lõpuni.“

Raimond Kukuškin on mitmekülgne. Lisaks oma loomingule teeb ta tellimustöid. „Kui on idee, siis tasub tulla rääkima,“ selgitas ta. „Olen teinud seinamaalinguid, maale, ka arvutigraafikat.“

Kel rohkem huvi Kukuškini loomingu ja ArtoRich Stuudio teenuste vastu, saavad lisainfot stuudiost. Stuudio on avatud kell 11-20, Facebooki kodu on avatud  24 h – facebook.com/ArtoRichStudio.

Raimond Kukuškin oma lemmikteosest: „Minu töö „Läbi tormi“ kõnetab mind hetkel oma töödest kõige rohkem: naine lapsega ootab oma meest merelt koju – see on assotsiatsioon minu enese elust.“ Foto: Eduard Stogov