Rakke sai rahva häältega madalseiklusraja

Rakke sai kaasava eelarve rahvahääletusega endale vahva madalseiklusraja. Foto: Kristel Kitsing

Rakke on värskelt saanud madalseikluspargi, mille lapsed on võtnud usinasti kasutusse. Ettevõtmist vedas eest Rakke kooli huvijuht Helen Potman, kes kirjutas projekti, mis sai Väike-Maarja valla 2022. aasta kaasava eelarve rahvahääletusel enim hääli – 231.

„Sai palju eeltööd tehtud, inimestele mõista antud, et see, et kaasava eelarve abil meile madalseiklusrada tuleks, on meie endi teha – tuleb hääletada. Nii raamatukogus, lasteaedades kui koolis innustati hääletama,“ rääkis Helen Potman.

Algselt oli mõte teha madalseiklusrada kooli taha puude vahele. „Kui seiklusraja projekteerija kohale tuli, selgus, et need puud ei sobinud selleks ettevõtmiseks,“ rääkis Helen Potman. Küll sobis vana internaadi taga olev plats, mida on tulevikus plaan muuta kogukonnaalaks – selle ääres kasvavad männid passisid madalseiklusraja tarvis kenasti.

Madalseiklusraja kõrval on korvpalliplats ja kelgumägi, lähedal kool ja lasteaed. „Üks mõte oli ka see, et rada saab kasutada õuesõppe tundides. Omale õige raja leidmine on enda proovilepanek, arendab probleemide lahendamise oskust, loogikat, keskendumist,“ rääkis Helen Potman.

Lapsed on tema sõnul raja väga hästi vastu võtnud, kuulda on olnud ka tagasisidet, et rada võiks olla veelgi pikem. Praegu on kaks trosslaskumist ning rada ise on ringikujuline. Tulevikus on võimalik rada pikendada ja elemente lisada. „Rakke kool on ettevõtlik kool ning näiteks kohvikupäevaga saab selleks raha koguda,“ oli Potman optimistlik.

Rakke madalseikluspark läks maksma 15 000 eurot.

Seiklusrada on valminud ka Väike-Maarja gümnaasiumi algkoolimaja õuealal. Raja projekteerimine ja ehitamine maksis 6000 eurot, millest 5000 eurot on riigikogu liikme Indrek Saare poolt madalseiklusraja ehitamiseks suunatud riigieelarveline toetus ja 1000 eurot heategevuslikul jõululaadal kogutud summa.

Mõlemad seiklusrajad projekteeris ja ehitas Falador OÜ.

Katrin Uuspõld