Rakvere Gümnaasiumi filmifestival kutsub filmisõpru finaalüritusele

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaal saab alguse 8. veebruaril kell 18 Rakvere Gümnaasiumis. Õhtu algab avasõuga ning seejärel näidatakse publikule viit parimat õpilas- ning tudengikategooria filmi.

Kahe kategooria vahel on paus, mille ajal saab kuulata harfimängu Jaan Eerik Priksi esituses ning nautida Athena kunstikooli noorte teemakohast näitust. Kohapealsest melust teeb ülekande Rockstick Productions ja seda on võimalik vaadata Delfi ning Postimehe vahendusel.

2020. aastal saadeti kokku 29 lühifilmi: 18 õpilasfilmi ja 11 tudengifilmi. Mõlemast kategooriast valis eelžürii viis parimat, mida näidatakse festivali finaalüritusel. Finalistid paneb pingeritta põhižürii ning parimaid autasustatakse õhtu lõpus.

Selleaastase festivali teemaks on „Juurte juurde“. Sellega soovitakse avaldada tänu senistele festivali korraldajatele, tänu kellele on festivalipuu nii suureks sirgunud. Tähelepanu pööratakse juurtele looduses ja mujal meie ümber ning loodetakse panna publikut asjade üle sügavamalt juurdlema.

„Festivali fookus püsib muidugi andekate noorte mõtlemapanevatel linateostel, kuid teemaga püüame koos publikuga mõtestada ka olulise väärtustamist ning ühtehoidmise säilitamist,“ rääkis festivali peakorraldaja Margareth Villers. Filmidele ei ole teema osas aga piiranguid seatud ja näitamisele tulevad lühifilmid väga erinevatest valdkondadest.

Sellel aastal seisavad korraldusmeeskonna eesotsas esimest korda uued peakorraldajad Margareth Villers, Miina Roost ja Katariina Parkja. „Suundume tagasi juurte juurde, kuid koos uuenenud meeskonnaga ei pelga me katsetada ka uusi ja huvitavaid lähenemisnurki ning korralduslikke lahendusi,“ sõnas Villers.

„Meie meeskond on kogu hingest vaeva näinud, et selleaastane festival külastajateni tuua, ning me oleme ääretult elevil, et saame viimaks kõigiga jagada pea aastapikkuse töö vilju,“ lisas Parkja.

„RGFF 2020 tuleb kindlasti väga südamlik ja loodame, et festival puudutab kõiki omamoodi ja pakub nende hingele paitust,“ lausus Roost.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival, mis sai alguse juba 2000-ndate alguses. Traditsiooniliselt on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased, kuid viimastel aastatel on meeskonda kuulunud noored üle Eesti. Festival paistab silma oma eriilmelisuse ja igal aastal vahetuva särasilmsete noorte seltskonnaga, kes hoolitsevad festivali toimumise eest. Eesmärkideks on inspireerida noori filmitegijaid, nende loomingut publikule tutvustada ja anda neile žürii poolt professionaalset tagasisidet.

Kuulutaja

Foto: Johanna Rannu