Suvekräu peaesineja on elektrolegend Leæther Strip

muusikafestival 1

 14. juulil Lääne-Virumaal Venevere seltsimajas kaikuv Pandivere Muusikafestival Suvekräu 2018 on seitsme esinejaga päris pika festivaliõhtu mõõtu ja tõmbab ka kõige karumal külastajal tantsujalad kõhu alt välja.

Risto Kukk

Leæther Strip on Taani elektroonilise muusika artisti Claus Larseni sooloprojekt. Ta alustas 1988. aastal, sõlmides lepingu legendaarse Saksa plaadifirmaga Zoth Ommog, misjärel hakkas kiiresti kuulsust ja fänne koguma, olles üks põnevamaid esile kerkinud elektroonilise muusika esitajaid 90ndate alul.

Pärast ülimalt eduka „Japanese Bodies“ 12″ ilmumist avaldatud debüütalbum „The Pleasure of Penetration“ (1990) muutus koheselt klassikuks oma karmis tempos rütmihooga ja agressiivse elektroonilise stiiliga ning  moonutatud vokaaliga, mis kujunes sellest hetkest bändile omaseks stiiliks, mida on sageli nimetatud ka Leæther Strip-i kaubamärgiks.

Järgnevad albumid ja maksisinglid võimaldasid Leæther Strip-il vallutada sadade tuhandete tumedakoelisema elektroonilise tantsumuusika fännide südamed üle kogu maailma ja saada kultusliku plaadifirma Zoth Ommog tippbändiks. Järgnevad kauamängivad „Solitary Confinement“ (1992) ja „Underneath The Laughter“ (1993) aitasid Claus Larsenil kinnitada oma positsiooni muusikamaastikul ja saavutada tippmüüginumbrid nii Euroopa kui Ameerika elektroonilise muusika turul.

Meenutades küll seda jõulist ängi, mida on kuulda ka teiste elektroonilise muusika bändide puhul nagu Front 242, Skinny Puppy või isegi Nine Inch Nails, saavutas Leæther Strip kiiresti eristuvalt kõrge maine ja kandepinna oma lugude sügavama sõnumi ja tähendusega ning väga isikliku intensiivse muusikaga, mille lüürikal on vahel emotsionaalne ja mõnikord ka poliitiline dimensioon.

Kõik need aastad on Leæther Strip inspireerinud noori bände ja ka praegu on tegemist oma žanri bändidest ühe produktiivseima ja tihedaima esinemisgraafikuga, olles suurte publikurohkete suurfestivalide peaesineja või üks tõmbenumbritest. Seetõttu oli eriti hea meel Leæther Strip välja kuulutada peaesinejana meie oma väiksel Venevere laval. Leæther Strip-i kontserdid on energeetilised ja kaasahaaravad. Seda lihtsalt peab kogema!

Clausil on ka teisi põnevaid projekte, nagu Am Tierpark, Mirland/Larsen, The Stricken ja Klutæ.

Teine tuntum Veneveres üles astuv bänd on temperamentne Hispaania elektroindustriaali raskesuurtükk Larva. Samuti suurt fännibaasi omav Randolph’s Grin (USA/Austria) on suurepärane naisvokaaliga elektroonilise muusika eri stiile ühendav duo. Eestisse jõuavad nad esmakordselt oma tänavuse Euroopa tuuri raames. Aus Tears (Soome) on 2013. aastal alguse saanud hoogsat synth-punki / minimal wave esitav duo.

Öiste tantsude mooduli sisustab Eesti tuntuima heliarhitekti ja ERMi uues hoones maailma suurima kõrgtehnoloogilise heliinstallatsiooni projekteerinud Taavi Tulevi kõige rajum projekt HAPE.

Kaks esinejat on veel välja hüüdmata, kuid põnevaid ja isegi ehk ootamatuid üllatusi on ka nende hulgas. Lisainfot leiad festivali näoraamatust ja kodulehelt pandiverefestival.eu.

Pandivere Muusikafestival on vanamoodsate väärtustega modernne külapeo tüüpi butiikfestival. Formaadi säilimise tagamiseks on maksimaalselt müügis ainult 300 piletit. Kes ees, see sees!

PANDIVERE MUUSIKAFESTIVAL

http://pandiverefestival.eu/

https://fienta.com/et/pandiverefest

https://www.facebook.com/pandiveremusic/

https://www.facebook.com/events/359794661093942/

LEÆTHER STRIP

http://www.leaether-strip.com

https://www.facebook.com/LeaetherStrip/

https://leaetherstrip.bandcamp.com/

 

Leæther Strip on Taani elektroonilise muusika artisti Claus Larseni sooloprojekt.

Foto: erakogu