Rakvere Teater avab suvelavastustest inspireeritud kohviku

suvekohvik-koos

 9. juunil kell 11-17 ootab külastajaid „Võllamehe lõikuspidu” – Rakvere Teatri kinomaja proovisaali sisse seatud suviselt kodune kohvik, kus päeva jooksul saab nautida muusikat ja kohtumisi kultuuriinimestega.

Üheks päevaks avanevas kohvikus on esindatud mõlemad teatri selle suve lavastused. Ühes letis pakuvad teatrikokad inglisepäraseid toite, mis on saanud inspiratsiooni lavastusest „Viimane võllamees”, kus tegevuspaigaks on väike inglise külake. Menüüs on näiteks Yorkshire’i puding vorstiga (toad in the hole ehk briti vorstiroog), mitut sorti inglise näpuvõileivad ja veel temaatilisi toite lavastusest.

Teises letis on esindatud Arkna mõis, kus toimub juunis esietenduv suvelavastus „Lõikuspeo tantsud”. Lisaks üle Eesti tuntud käsitööjuustudele ja -moosidele on saada väike valik etenduste ajal pakutavast menüüst.

Päeva jooksul on võimalik nautida head muusikat ja kohtumisi huvitavate kultuuriinimestega. Külla tulevad Kärt ja Brian Devaney, kelle elu kulgeb kahes riigis – Iirimaal ja Eestis.

Brian on Iirimaalt Sligo linnast pärit näitleja, multi-instrumentalist ja ettevõtja, kes hetkel elab oma abikaasa Kärdi ja lastega Rakveres ning naudib igapäevaselt Eesti avastamist. Kärt on Virumaalt pärit ajakirjanik, kahe lapse ema, kirglik lugeja, teatri- ja filmisõber ning kultuurilemb. Seos Iirimaaga ja seal elamise kogemus on Kärdi suureks üllatuseks aidanud tal ka Kodu-Eestit paremini tundma õppida.

Kell 11-15 on avatud muusikute vabalava. Oodatud on kõik üksikisikud või kollektiivid, kelle hinges puhuvad iiri või inglise folgituuled. Oma esinemissoovist palume anda märku projekt@rakvereteater.ee. Kell 15 astub Brian Devaney üles autoriloominguga.

Kell 15.30-16.30 toimub selle hooaja viimane kohtumisõhtu sarjas RT vestleb. Sel juunikuu pärastlõunal on moderaator Erni Kase vestluspartneriteks perekond Devaney ning Üllar Saaremäe. Teemadeks on nii suvelavastus „Viimane võllamees” ja näitemängu autor Martin McDonagh kui ka eesti ja iiri kultuuriruumi sarnasused ja erinevused.

Kell 16.30-17 mängib lõpetuseks Brian Devaney iiri traditsioonilist muusikat.

Kuulutaja

Külla tulevad Kärt ja Brian Devaney, kelle elu kulgeb kahes riigis – Iirimaal ja Eestis.

Foto: erakogu