Rakvere põhikool avab tänavaraamatukogu

Tänavaraamatukogu põhimõte on: igaüks võib raamatukapist meelepärast lugemisvara võtta ja sinna ka panna. Foto: Unsplash

Sel laupäeval peab Rakvere põhikool kevadlaata, kus lapsed kauplevad enda kasvatatud taimede, käsitöö ja küpsetistega. Avatud on ka õpetajate kohvik, kultuuriprogrammis esinevad kooli mudilaskoor ja solistid, külla tuleb Uhtna Mandoliinikoor ning Tarvanpää segarühm tantsib ise ja õpetab ka publikule tantse. Võimalus on kaasa lüüa ka varjevõrgu punumisel.

„Laat toimub iga ilmaga, kui tõesti peaks kõvasti sadama, kolime oma tegevustega koolimajja sisse, aga praegu küll loodame, et kevadlaat  saab õues peetud,“ rääkis Rakvere põhikooli huvijuht Reesi Efert.

Ühtlasi avatakse sel päeval koolihoovis, ilmastikuolude eest kaitsva galerii all, ka tänavaraamatukogu – igaüks saab raamatukapist võtta endale lugemiseks huvipakkuva raamatu ning võib ka riiuliridu täiendada raamatutega, mis endal kodus üle, aga võiks teistele põnevust pakkuda. Idee tekkis kooli huvijuhil Reesi Efertil, kes sarnaseid tänavaraamatukogusid Tartus kohanud oli. „Kevadlaat on sellise raamatukogu avamiseks hea aeg,“ leidis Efert.

Katrin Uuspõld