Põltsamaa sai Grossi Toidukaupade kaupluse

Möödunud reedel Põltsamaal uksed avanud Grossi Toidukaupade kauplust oodati kohalike hulgas väga – sellest andis tunnistust nii kiire asjaajamine vallaesindajate poolt kui avapäeva rahvarohkus.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad Põltsamaa kauplus asub aadressil Tartu maantee 1b – vana turuhoone koha peal. Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et algatus sinna laienemiseks tuli abivallavanem Karro Külanurmelt, kes ettevõttega ise ühendust võttis.

Külanurm tegi ettepaneku rajada toidukauplus keset linna asunud vana ja räämas turuhoone asemele, mis Põltsamaad kuidagi ei kaunistanud. Vallavanem oli vahendajaks ka hoone omanikuga suhtlemisel. „Saime mõistlikud kokkulepped. Nüüd oleme võitnud nii meie kui ka Põltsamaa,“ rõõmustas Gross.

„Me oleme äärmiselt rahul vallavalitsuse kiire, operatiivse ja sõbraliku asjaajamisega. Kõik käis väga kiiresti. Täname abivallavanem Karro Külanurme,“ lausus ettevõtja.

„Krundi ostmisest kaupluse avamiseni läks veidi üle aasta. See on meie jaoks rekordiline kiirus,“ rääkis Gross, selgitades, et selle aja jooksul tehti projekt, saadi kooskõlastused ja ehitusluba ning võeti hoone vastu. Ettevõtja sõnul on see ideaalne näide sellest, kui kiiresti on omavalitsusel võimalik hea tahtmise juures asju ajada, samas kui mõnel puhul võib samadele tegevustele kuluda isegi viis aastat.

Ka hoone ehitustööd läksid igati sujuvalt. „Esmakordselt oli meil ehitajaks Tesron Ehitus OÜ ja ta tegi seda väga kvaliteetselt. Ning sai ennetähtaegselt valmis – kuu aega varem kui lepingu järgi pidanuks,“ tunnustas jaeketi omanik.

Sortimendi laiendamine

Kauplus on 1400 ruutmeetri suurune. „See kuulub toidukauplustest meil suuremate hulka,“ sõnas Gross, lisades, et sellise suurusega kauplus on ettevõtte sortimendi võimekusele täiesti vastav.

Veel rääkis jaeketi omanik, et samm-sammult püütakse sortimenti laiendada. „Iga uus kauplus annab käibe mahtu juurde, annab paremaid võimalusi läbirääkimisteks ja uute toodete valikusse saamiseks,“ märkis Gross.

Omaniku sõnul on just sortiment olnud jaeketi nõrgemaks küljeks – rõhku on pandud hinnale, et esmatähtsad toidud oleks ostjal odavalt korvis. „Aga ei tohi unustada ka sortimendi laiendamist, et nõudlikumale tarbijale oleks ka kõiki tooteid saada. Ostja peaks saama kogu ostukorvi meilt, mitte nii, et võtab hädapärase meilt ja peab siis veel mõnda teise kauplusesse minema,“ arutles Gross, nentides, et väiksematel kauplustel tekib sortimendi piiratus muidugi ka pinna puudusest.

Rõhuasetus on Grossi Toidukaupade ketis aga jätkuvalt just eestimaisel sealihal. „See on see, millega me eristume. Ka Põltsamaal võib näha väga suurt huvi meie omatoodangu, aga eelkõige just värske liha ja hakkliha vastu,“ sõnas ettevõtte omanik.

Ka möödunud reedel toimunud uue kaupluse avamisel võis kuulda suuri kiidusõnu toiduvaliku üle. „Esimesena jäi silma kulinaaria- ja lihalett, sellist kaupa teistes poodides kindlasti ei ole. See oli ka põhjus, miks avamist väga ootasin,“ rääkis Põltsamaa lähistel elav Maie.

Lisaks toidukaupade valiku laienemisele rõõmustati ka uue ilusa hoone üle. „Linnapilt sai kohe palju kenamaks, kui tondilossiks muutunud turuhoonet siin enam pole. Grossi pood on ilus ja avar ning annab linnaelanikele muidugi suurema valikuvõimaluse,“ kiitis kauplust uudistama tulnud Hannes.

Oleg Grossi sõnul tundis temagi kohapeal väga sooja vastuvõttu. „Rahvas oli ääretult sõbralik. Väga paljud tulid tänama uue kaupluse avamise eest ning paljud õnnitlesid ka Oti (Ott Tänaku – toim.) saavutuse puhul,“ rääkis ettevõtja emotsionaalselt avapäevast.

Logistiliselt hea asukoht

Esimese nädala põhjal on uus kauplus Grossi sõnul väga hästi käima läinud. „Põltsamaal on väga kõrge keskmine ostukorv. Seal on ettevõtlus suhteliselt heal järjel ning inimeste võimekus kaupa osta on maapiirkondadega võrreldes üle keskmise kõrge,“ märkis ärimees.

Gross tõi ka välja, et Põltsamaa asub ettevõtte jaoks logistiliselt soodsas kohas. Jaeketil juba tegutsevad kauplused Viljandis ning Jõgeval. „Jõgeva–Põltsmaa–Viljandi – logistiliselt enam otsem minna ei saa,“ selgitas keti omanik.

Olemasolevale lisaks plaanitakse järgmise aasta märtsis avada teine suur kauplus Jõgeva linna südames. Tänavu loodetakse jõuda avapeoni Pärnu-Jaagupis. „Pärnu-Jaagupis käib hoogsalt ehitus ja tahaksime praeguse plaani järgi avada 20. detsembril,“ lausus Gross.

Uus kauplus asub aadressil Tartu maantee 1b. Fotod: Üllar Lehesoo