Rakvere Teatris esietendub Peeter Raudsepa lavastatud komöödia

Anneli Rahkema ja Tarvo Sõmer. Foto: Alan Proosa

Täna jõuab Rakvere Teatri suures majas publiku ette 84. hooaja teine uuslavastus „Ettevaatust, õnn!“. Inglise huumori parimaid traditsioone järgiva komöödia on kirjutanud šoti päritolu telestsenarist Steven Moffat („The Unfriend“, tõlkija Triin Tael).

Lugu räägib ühest tavalisest inglise abielupaarist ja neile külla saabunud bravuurikast ameerika leskprouast, kes toob endaga kaasa nii õnne kui õnnetust. Inglise komöödiates tihti pilgatud üleliigne kombekus viib vaatajad sotsiaalmeedia ja enesekeskse heaolu maailma, kus õnn on muutunud kohustuslikuks.

„Elame tänapäeval väga egotsentrilises maailmas, kus vajadus emotsionaalse kontakti järele on suur. Kõik istuvad oma arvutites, püüdes iga hinna eest säilitada status quo’d. Selle nimel on nad valmis ükskõikselt suhtuma ka sellesse, mida keegi korda saadab, sest nende õnne see ei puuduta,“ kirjeldab loo tausta lavastaja Peeter Raudsepp, kes on sedapuhku ka muusikaliseks kujundajaks.

Osades asutvad üles Anneli Rahkema, Tarvo Sõmer, Liisa Aibel, Märten Matsu, Peeter Rästas, Elar Vahter ning sellel hooajal trupiga liituv Laura Niils (Must Kast). Kunstnik Karmo Mende, videokunstnik Eva Pajusaar, valguskujundaja Roomet Villau.

Kuulutaja