Saara Kadak mängib kuumas noortefilmis naispeaosa

saara1

 

Täna jõuab kinodesse uus kodumaine mängufilm „Nullpunkt“, mis maalib hoogsa pildi keskkooliõpilaste elust. Olulisimas naisrollis astub üles Rakvere Teatri näitlejatar Saara Kadak, kellele see on juba mitmes filmiroll.

Tõnu Lilleorg

Saara, film on kohe-kohe kinodesse jõudmas, kas kerge ärevus on ka sees?

Positiivne ärevus on ikka sees. Aga ma olen filmi näinud ja mul on kuidagi hea tunne kõhus, et sellel filmil ja ka seriaalil hakkab hästi minema (jaanuaris tuleb ETVs telesarjana ekraanile filmi n-ö pikk variant – T.L.). Loodetavasti see meeldib publikule. „Nullpunkt“ jõuab ka Rakvere teatrikinno, nii et soovitan soojalt siitkandi inimestel seda vaatama minna.

Millest film räägib?

Minu arvates jõu leidmisest enese seest. Kuidas mitte alla anda, leida rasketes olukordades mingeid lahendusi ning kuidas sirge seljaga elus edasi minna ja teistest julgeda erineda. Kuidas enda eest seista.

Sa mängid Biankat, kes suhtub algul peategelane Johannesesse sõbralikult, kuid kui klass Johannest põlgama hakkab, läheb Bianka sellega mõneti kaasa. Kuidas Bianka seda olukorda näeb?

Johannese ja Bianka vaheline sümpaatia tekib esimesest kohtumisest. Mida segasemaks asjalood Johannesel klassiga lähevad, seda rohkem segadusse satub ka Bianka. Kas minna kaasa klassiga, keda ta tunneb aastaid? On need üldse tema sõbrad? Või tuleks aru saada, mis mees Johannes tegelikult on? Bianka otsustab viimase kasuks. Leian, et Bianka on kindlasti julge, iseseisev ja arukas neiu. Ta ei karda erineda ja ta saab lõpuks aru, mis inimesed ta ümber tegelikult on. Ja siis ta teeb omad valikud…

Mis aitab Johannesel ses probleemide rägastikus õiget suunda otsida?

Olles n-ö nullpunktis seal rõdu äärel, arvan, et ta sai aru, et allaandmine ei oleks mingi lahendus. Tal on õnneks klassijuhataja, kes püüab ta ära kuulata ja talle nõu anda. Ta käib jooksmas, et end maha laadida ja mõtteid seedida.Ta seisab oma laulusõnade eest ning ei lepi labase rahapatakaga, vaid tahab ausat mängu. Ta võtab end õpingutes kokku. Klaarib suhted klassiga. Leiab ühise keele Biankaga. Suhted emaga paranevad…

Kuidas klappis koostöö Johannest mängiva Märt Piusiga?

Meil oli omavahel väga hea koostöö ja meil klappis hästi. Ta on väga asjalik ja teab, kuidas olla ja mida teha kaamera ees. Turvaline ja meeldiv partner.

Oled mänginud mitmes filmis ja teleseriaalis, kuidas see sul nii hästi õnnestub?

Töö kaamera ees on põnev, paeluv ja samas ka keeruline. Mul on hea meel, et olen praeguseks hetkeks saanud päris mitmes asjas juba kaasa teha ja näha seda maailma. Tundub, et nii palju on veel õppida. Tahaks jõuda sinna, et oleks rahul nii režissöör kui ka operaator, kunstnik, valgusmeister, helimees, grimeerija, monteerija, partnerid. Ja muidugi ma ise ka (naerab). Ja see kõik paelubki. Hetkel on tõesti kiired ajad. Lisaks teatritööle teen kaasa neljas seriaalis. Üks neist jookseb ekraanidel, aga kolm ülejäänut jõuavad ekraanile uuel aastal, nende seas ka „Nullpunkt“. Tööd on palju, aga suurima hea meelega ahmin kogemusi ja teadmisi, kohtun uute inimeste ja võttemeeskondadega ning teen erinevaid rolle.

Selle filmi juurest hargneb paar niidiotsa ka Rakvere Teatrisse. Kolm aastat tagasi mängisid koos oma Viljandi teatritudengite kursusega „Nullpunkti“ Rakvere Teatri laval – kas lavastust ja filmi saab võrrelda?

Lavastus ja film on omavahel täiesti erinevad, neid ei saa üldse võrrelda. Mõlema tööprotsess oli väga erinev. Aga mulle meeldis mõlemat teha.

Laulad filmis laulu „Ära koo mu käpikuisse päikest“, mida esitad ka „Uno Bossa“ lavastuses. Kuidas see juhtus?

Selle lauluga on jah selline naljakas lugu. Ei tea, kas saatus mängib mingit toredat mängu või on see mingi märk või lihtsalt kokkusattumus. Kõik algas sellest, et kui me „Uno Bossa“ proove tegime, siis kellelegi see laul väga ei meeldinud, sest see on suhteliselt keeruline lugu, pikad kandvad noodid. Pidime valima naistega, et kes mida laulab, ja kuidagi see potsatas ikkagi mulle, mille üle on mul siiski hea meel, sest see on ilus laul. Siis teatas „Nullpunkti“ tiim, et ma laulaks seda laulu. Ilma et nad teaks, et ma seda laulan etenduses. Aga seda julgem mul oli filmis seda laulda, kuna see oli tuttav.

Uuel aastal tuleb siis telesse ka „Nullpunkti“ telesari. Kas sari ja film on sarnase sisuga?

Need on täpselt samad. Ses mõttes, et me filmisimegi seda 6osalise seriaalina, aga sellest suurest portsust materjalist lõigati kokku ka film. Soovitan soojalt sarja vaadata, kuna nii palju põnevat, mis filmi lihtsalt ei mahtunud, on veel!

 

Saara Kadak mängib filmis tüdrukut, kes tundub kohe Märt Piusi mängitud peategelasele eriline. Foto: kaader filmist