Nurga Aiakeskuses jätkuvad teisipäevaõhtused tagaaia-kontserdid

Mullu suvel otsustas Rakveres legendaarse Nurga aiakeskuse pidamise üle võtnud Inglise Aed hakata omal ajal Arnold Hannusti rajatud jaapani stiilis tagaaeda kasutama ka kontserdipaigana.

Publik võttis tagaaia – ja vihmaste ilmade korral kasvuhoonekontserdid – väga hästi vastu ning nendega jätkatakse ka sel hooajal. „Nii mitmedki külastajad on soovinud kuulata samu esinejaid ja palunud broneerida ka veidi parem ilm,“ ütles Inglise Aia juhatuse liige Tarmo Kesküla.

Juulikuu esimesel teisipäeval, 6. juulil, annavad meeleoluka stardi Ergo Kärmik ja Lembit Kirsipu, kes esitavad suvealguse igihaljaid meloodiaid puhtas ja ilusas eesti keeles. Samad esinejad lõpetasid Nurga tagaaias eelmisel aastal hooaja ülitugevas vihmasajus.

Ergo Kärmik rääkis, et plaanis on mängida igihaljad lugusid alates 30ndatest kuni 70ndateni. „Eelmisel sajandil sündinud peaksid vast iga loo ära tundma. Palju on Arne Oiti aga ka Valgre, Haug, Vinter, Ojakäär. Välismaistest tuntumatest autoritest võiks märkida Bert Kaempferrt, Jimmy McHugh, Bee Gee,“ loetles Kärmik.

Algselt oli muusikute koosseis trio, kuid pärast Jüri Takjase lahkumist taevastesse orkestritesse tekkis paariaastane paus ja nüüd mängivad Ergo Kärmik ja Lembit Kirsipu kahekesi edasi.

„Tagaaia kontserdid on mõnusas õdusas keskkonnas, mis ei ole päris traditsiooniline kontserdipaik. Intiimsust lisab ka lähedus publikuga ja olemine tavalisest lavast väljaspool. Kui hooaja lõpetasime vihmas ja natuke külmas tuules, siis sedakorda vist nii karme tingimusi ei ole,“ avaldas Kärmik lootust. „Oluline, et publik tuleb just õhtut nautima ning ei pea tundma taskutes tühjust kümnetesse eurodesse raisatud piletihinna pärast.“

Tagaaiakontserdid algavad kell 19, müügiplats on avatud kontserdilistele juba tund aega varem. Kaasa võib võtta ka oma kokkupandava tooli, sellisel juhul saab endale vabalt valida istumiseks ja kuulamiseks koha.

Teisipäevastel kontserdiõhtutel pakub suupisteid Andrus Bonzo Albrechti toidukoht Bonzai.

13. juulil annab Bonzo ka tagaaiakontserdi, 27. juulil on lubanud musitseerima tulla Moonaküla Muusikaakadeemia.

Katrin Uuspõld

Ergo Kärmik (paremal) ja Lembit Kirsipu esinevad koos mitmel pool. Nurga Aiakeskuse esimesel tagaaia-kontserdil lubavad nad esitada igihaljaid lugusid alates 30ndatest kuni 70ndateni. Foto: Erakogu