Rakvere keskväljakut kaunistab heade soovide puu

Möödunud reedel avatakse Rakvere keskväljakul unikaalne valgusinstallatsioon, ligi tuhandest õrnast ja läbipaistvast valgustorust koosnev heade soovide puu, mille kohal hõljub sume valgustatud uduloor.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul on soovide puu Rakverre toomise eesmärk tuua linnaruumi helget ja heade soovide valgust. „See on valguse võit pimeduse üle,“ nentis Miltop tänavusele lume- ja valgusevaesele talvele viidates.

Idee autori Kristiina Kirseli sõnul võib tänapäeval juhtuda, et pole julgust unistada või pole selleks lihtsalt mahti. „Sellesse valguse lummavasse kütkesse jõudes peatu hetkeks, võta aega ja unista, unista suurelt, lase mõttel minna kaugele-kaugele, sõnasta see ja pane kirja ning usu, et iga unistus võib saada reaalsuseks,“ soovitas Kirsel. Valgus pimeduses loob romantikat, annab lootust ja juhatab teed talvest kevadesse.

Silmailu pakkuv ja meeleolu loov valgusinstallatsioon jääb linlastele ja Rakvere külalistele imetlemiseks üles kuni veebruari lõpuni.

Valgusinstallatsioon jõudis Rakvere keskväljakule Tallinnast Kanuti aiast, kus seda sai imetleda nelja päeva vältel jaanuari alguses.

Kuulutaja

Valgustorudest koosneva installatsiooni kohal hõljub sume valgustatud uduloor. Foto: Martin Piir