Selgus Rakvere Ametikooli õpilaskodu ideekonkursi võitja

ametikool

Juuli lõpus välja kuulutatud Rakvere Ametikooli õpilaskodu uue hoone arhitektuurivõistlusele laekus kuus tööd, mille hulgast valis žürii üksmeelselt välja ideekavandi „Hõbe“.

Rakvere Ametikooli direktor Kuna Rooba tõdes heameelega, et õpilaskodu uuendamise protsess liigub. „Rakvere Ametikooli õppekompleksis on õpilaskodu viimane hoone, mis on renoveerimata,“ märkis ta.

Rooba nentis, et projekti maksumus selgub hanke tulemusena, kuid eeldatavasti on jutt vähemalt viiest miljonist. „Täpsematest maksumustest saab rääkida pärast ehitusprojekti valmimist, mis on ideekonkursi läbiviimisest järgmine tegevus. Kogu protsessi korraldab Riigi Kinnisvara AS,” selgitas direktor.

Millal uus hoone siis valmib? „Rakvere Ametikool loodab, et riik on valmis edasiselt nii projekteerimist kui ka ehitamist finantseerima. Rakvere Ametikooli soov on, et kogu tegevusega saaks jooksvalt jätkata. Praegu tundub, et tahe selleks on olemas. Ideaalis võiks 1. septembriks 2019 uus õpilaskodu valmis olla,” avaldas Rooba lootust.

Uus hoone kerkib praeguse õpilaskodu asemele, mille infrastruktuur on täielikult hävinud. „Kuna uus hoone tuleb vana hoone kohale, siis oleme valmis pakkuma õpilastele selleks perioodiks muud majutusvõimalust. Olemasolev hoone lammutatakse ja samale kohale ehitatakse täiesti uus madala energiatarbega maja. Loomulikult toob ehitamine kaasa segadust, aga see on ainult positiivne,” toonitas direktor.

Uus hoone peab kriteeriumite järgi vastama lausa nullenergia piirväärtusele. Õpilaskodusse on kavandatud 200 majutuskohta ja selle netopinnaks kuni 3000 ruutmeetrit.

Ideekavand märgusõnaga „Hõbe“ respekteerib olemasolevat ajaloolist hoonet. Kavandi kohaselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne – neljakorruseline ning ristkülikukujuline. Esimesele korrusele on planeeritud hoonet teenindavad funktsioonid ning kolmekohalised toad ning invatoad. Ülejäänud hoone korrused on jaotatud kahekohaliste tubadega majutusmooduliteks.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 14 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: esikoht 6500 eurot, teine koht 4500 eurot ja kolmas koht 3000 eurot. Teise koha pälvis ideekavand „Sirkel” ning kolmanda koha ideekavand „Mesipuu”.

Liisi Kanna

I koha ideekavand „Hõbe“. Allikas: www.rak.ee