Selgus Vallimäe vabaõhukeskuse logokonkursi võitja

Rakvere linnavalitsuse poolt korraldatud Vallimäe vabaõhukeskuse logokonkursi võitis loovagentuuri Tabasco ideekavand „Istmed“, mille autor on Kuldar Leement. Žürii hinnangul on võidutöö kaasaegse disaini ja selge kujundiga, mis assotsieerub Vallimäe vabaõhukeskusega.

Rakvere abilinnapea ja žürii liige Laila Talunik tänas linna nimel kõiki konkursil osalejaid. Taluniku sõnul esitati konkursile 16 tööd, millest kvalifitseerus 13.

„Eesmärk oli luua uuele vabaõhukeskusele meeldejääv logo, mis käiks kaasas Rakverele väga tähtsa maamärgiga. Kui logo vaadata ja mõelda Vallimäe peale, on seos ilmselge, mida ta markeerib. Võidutöö on olnud meie silma all piltlikult öeldes Vallimäe avamisest alates kui ilmusid esimesed droonifotod ning disaineritele jäi see silma. Tuues juurde üldistusastme ja viies kujunduse minimalistlikuks tekkis märk, mis on hästi rakendatav ja arusaadav,“ rääkis ta.

Ideekavandi „Istmed“ graafiline lahendus on inspireeritud Vallimäe nõlvadest ja ringlava kujust, mida on paljud Vallimäe vabaõhukeskuse külastajad näinud oma silmaga või meedias avaldatud droonifotodelt.

Konkursi võidutöö autor Kuldar Leement rääkis, et kuna Vallimäe vabaõhukeskus asetseb väga ajaloolises paigas, katsetati algselt erinevaid versioone nii linnusega kui ilma, aga seda kõike tundus olevat ühe logo jaoks liiga palju.

„Siis saigi lähemalt uuritud keskuse jooniseid, kust vastu vaatas tugev, aga lihtne element, mida kasutasin logo arendamisel. Valitud element tundus hea, kuna soovisin logos näidata Vallimäe ja sellel asuva linnuse ajalugu, mis on olnud kihiline ja keeruline. Samas selline „kaitsekihtide“ rõngas meenutab ka kaitsemüüre,“ jutustas autor.

Loovagentuuri Tabasco juhatuse liige Sandra Ollik rääkis võidutöö väljakuulutamisel, et agentuur keskendubki igapäevaselt erinevatele disaini- ja eristuvate loovlahendustega projektidele. Tema sõnul algab logode puhul tööprotsess alati ühest ja samast kohast – ettevõtte või objekti sügavama olemuse mõtestamisest.

„Vallimäe logo puhul on samamoodi, et tegelikult pealtnäha selle kõige lihtsamalt tajutava või hoomatava ringlava pinkide visuaali taga on hoopiski palju laiem lugu sellest, kuidas Rakvere vallimägi on kogunud läbi aastate kohati sellist keerulist, kihilist ajalugu, aga nüüd viimaste renoveerimistöödega saanud taaskord selliseks kogukonnakeskuseks, mis toob inimesed sellisesse ühtsesse ringi tagasi kokku,“ kõneles Ollik.

Kuigi eelmine aasta ei olnud tema sõnul vabaõhusündmuste poolest just kõige soosivam aasta, avaldas ta lootust, et sel aastal saab siiski ring täis ja ka vallimägi saab rakendada oma täit potentsiaali. „Olla just see keskus, kus inimesed tulevad taas üksteise juurde kokku, veedavad toredalt aega ja saavad vahvate ja toredate sündmuste osaliseks. Seetõttu soovingi sellel uuel teel jõudu, jaksu ja kordaminekuid,“ sõnas agentuuri esindaja.

Konkursi žüriisse kuulusid kommunikatsiooniekspert ja sotsiaalpsühholoog Aune Past, sisearhitekt ning Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi dotsent Krista Aren, vabakutseline kunstnik Krõõt Nõmmela-Mehide, disainibüroo SIIRUP OÜ graafiline disainer Marko Kekishev, Eesti Disainikeskuse liige ja disainibüroo AKU graafiline disainer Uku-Kristjan Küttis, Rakvere abilinnapea Laila Talunik ja Rakvere linnakunstnik Marju Püümets.

Ideekonkursile esitatud töödega saab tutvuda Rakvere linna kodulehel ning ühe nädala jooksul linnaruumis asuvatel digiekraanidel Parkali-Jakobsoni tänava ristmikul ja bussijaama tagusel jalakäijate promenaadil. Võidutööd saab näha Vallimäe vabaõhukeskuse ringlava kaunistaval hologrammil.

Kuulutaja

Sandra Ollik loovagentuurist Tabasco, taustal nende võidutöö. Foto: Rakvere linnavalitsus