Politseinikud kõrvaldasid Lääne-Virumaal kanepikasvatuse

Aprilli esimesel nädalal pidasid Ida prefektuuri politseinikud Lääne-Virumaal kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada suures koguses kanepi käitlemises. Viru Ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja Viru Maakohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla.

Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juhi Dmitri Kabanovi sõnul on tegu viimaste aastate jooksul suurima kanepikasvatusega, mis on Virumaal avastatud. „Mehed kasvatasid kanepit Lääne-Virumaal maapiirkonnas ühes vanas tööstushoones, mille kelder oli spetsiaalselt ümber ehitatud. Muuhulgas olid seal valgus- ja soojusseadmed. Läbiotsimisel võtsid politseinikud ära ligi pooltuhat erinevas kasvufaasis kanepitaime,“ märkis Kabanov.

Ta lisas, et antud asja uurimises tehti koostööd Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonnaga. „Uurimine on tegelikult veel alles algusjärgus ning mitmed asjaolud vajavad täpsustamist. Praeguses uurimisfaasis ei saa me kinnitada, kas ainet müüdi Eesti turul või mujal,“ selgitas Kabanov.

Politseinikud pidasid neljapäeval, 4. aprillil kahtlustatavatena kinni kaks meest. Nädalavahetusel taotles prokuratuur nende vahistamist ning kohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla. 32- ja 33aastane kahtlustatav ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Läbiotsimiste käigus võeti ära ligi 500 kanepitaime, umbes kaks kilogrammi juba kuivatatud kanepit ja ligi 10 000 eurot sularaha. Esialgsel hinnangul võib kogu ära võetud narkoaine hind tänaval ulatuda umbes 200 000 euroni.

Viru Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Mari Luugi sõnul taotles ta kohtult meeste vahistamist, kuna hinnates seni tuvastatud asjaolusid ei ole välistatud see, et vabaduses viibides võivad nad jätkata kuritegude toimepanemist ja arvestades ka seni menetluse kestel tuvastatut oli vahistamise taotlemine vältimatu.

„Sellises mastaabis ja viisil kanepi kasvatuse avastamine ja likvideerimine annab narkootikumide ebaseadusliku käitlemisega tegelevatele inimestele väga selge ja ühese sõnumi – õiguskaitseorganid teevad sellise tegevuse paljastamisel jätkuvalt head tööd,“ lisas prokurör Mari Luuk.

Politsei palub inimestel, kellel on infot narkootikumide levitamise osas, sellest teada anda. „Virumaal võib helistada numbril 337 2345 või kirjutada ida.narkovihje@politsei.ee. Samuti võib helistada hädaabinumbril 112 ja meile oma kahtlustest teada anda,“ ütles narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

Kanep on Virumaa narkoturul kõige enam käideldav aine. Kui 2017. aastal võtsid politseinikud Virumaal ära kokku üle nelja kilogrammi kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

Kuulutaja

Kanepit kasvatati maapiirkonnas ühes vanas tööstushoones, mille kelder oli spetsiaalselt ümber ehitatud.

Foto: Politsei- ja Piirivalveamet