Tapa ujulale valitakse kohta

Praegu on ujula ehitamiseks laual 12 võimalikku asupaika, mis jäävad valdavalt kaitseväe linnaku ning linnastaadioni lähistele. Kui kõik sujub plaanipäraselt, võiks kompleks valmis olla kahe aasta pärast.

Liisi Kanna

Tapa linna ujula ehitamine on pikalt jutuks olnud. Senini on paljud tapakad käinud ujumas Kadrinas või Tamsalus. Nõudlus ujumisvõimaluste järele on ka kaitseväe poolt.

Möödunud aastal eraldas riik Tapa ujula projekteerimiseks 200 000 eurot, mille kasutamine lükati edasi tänavusse aastasse. Nüüd on Tapa vallavalitsus saanud valmis ujula võimalike asukohtade analüüsi, kus kõrvutatakse 12 kinnistu tugevusi ja nõrkusi.

Asukoha valimise protsessis osaleb ka volikogu, kus hakatakse 1. juunil toimuval istungil võimalike asukohtade üle arutama. „Meil on plaanis arutada läbi laekunud ettepanekud ja kujundada oma seisukoht, pakkudes vallavalitsusele meie hinnangul kaks-kolm kõige enam sobilikku kohta,“ rääkis Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov, lisades, et lõpliku otsuse teeb siiski vallavalitsus, kes algatab vastava detailplaneeringu.

Volikogu esimehe sõnul on väga oluline ka kaitseministeeriumi arvamus: „Oleme saatnud asukohtade analüüsi ka kaitseministeeriumile, nende panus ujula projekti elluviimisel on vallaga samaväärne.“

Siinkohal ei tähenda panus investeeringut ujula ehitusse, vaid soovi seal pakutavat teenust kasutada. „Tapa vald koos kaitseministeeriumiga soovivad osta ujulateenust Tapa linnas. Plaanis on kuulutada välja hange eelnimetatud teenuse ostmiseks. Eeldame, et pakkuja ehitab ujula valmis ning hakkab teenust pakutud hinnaga osutama,“ selgitas Tapa vallavanem Riho Tell.

„Sama põhimõte, mis on olnud Rakvere veekeskuse ja Viljandi veekeskuse rajamisel. Erainvestor ehitab valmis ning avalik sektor tellib teenust,“ lisas vallavanem.

Linnajuhid loodavad tegeleda planeeringu algatamise ja hanke väljakuulutamisega paralleelselt, see võimaldaks kaasata hanke võitja planeerimisprotsessi. Planeering plaanitakse algatada pärast võimaliku asukoha eelsisendi saamist volikogust ning seejärel tutvustada ka ujulateenuse hankedokumente.

„Plaanis on hange välja kuulutada käesoleva aasta suvel. Õnnestumise korral võiks kompleks valmis olla kahe aasta pärast,“ märkis Tell.

Rajatava ujula asukoha valikul lähtutakse sellest, et kompleks asuks võimalikult lähedal Tapa kesklinnale ja toetaks selle arengut ning ergutaks ettevõtlust. Kinnistu peaks asuma linna lõunapoolses osas, nii on rajatav ujula lähedal nii linnaelanikele kui sõjaväelastele.

Analüüsitavateks asukohtadeks on Ambla mnt 44 (Männikumägi), Eha 4 (Gagarini park), Ivaste 4 (sõjaväelinnaku staadion), Ivaste 14 (Tapa staadioni kõrval), Ivaste 1 (sõjaväelinnak), Kooli 11/13 (muusikakooli park), Linda 4 (erikooli kõrval), Loode 10 (ehituspoe kõrval), Paide mnt 14 (Tapa staadion), Paide mnt 85 (sõjaväebaasi kõrval) ning Pargi 3 (Tapa Gümnaasiumi kõrval).

Valiku juures on oluline ka kinnistu suurus ja kuju, ala peab olema piisavalt suur, et sinna mahuks spordikompleks. „Samas kompleksis ujulaga soovime veel näha väikest veekeskust koos lastebasseini ja saunadega, pallimängusaali ning väiksemaid saale rühmatreeningute läbiviimiseks,“ tutvustas vallavanem.

Pilt on illustreeriv.