Tõrma kalmistu kabel sai sümboolse pannoo

Väino Mets Rauamarketist on loonud Tõrma kabeli seinale sümboolse pannoo. Foto: Katrin Uuspõld

Tõrma kalmistu kabeli põhjaliku renoveerimisega jõuti valmis üle-eelmisel suvel, sel nädalal paigaldati kabeli otsaseina aga eriline pannoo. „Vaatasime, et otsasein on tühi, tavaline must rist tundus masendav, nüüd on seal filosoofiline pilt,” rääkis Rakvere valla heakorraspetsialist Maia Simkin, kes ühtlasi ka kalmistu haldamisega tegeleb.

Sümboolse teose valmistas Väino Mets Rauamarketist. „Kui inimene lahkub, jääb temast tühi koht. Otsisin pilti, mis minu mõtet väljendaks, tooks välja selle tühja koha. Üks hea sõber saatis Pinterestist mõned pildid ja üks pilt oli selline, mis mind kõnetas ning laenasin sealt motiivi, mida edasi arendasin,” rääkis Väino Mets.

Nii sündis laserlõikuriga terasest välja lõigatud, mustaks värvitud ja alt valgustatud perspektiivne pargitee, kaks puud, mille juured on põimunud, tühjaks jäänud pink ja valgust andev laternapost. „See väljendab minu tundeid ja mõtteid. Inimene oli ja enam ei ole. Aga mälestused on alles,” rääkis Väino Mets, lisades, et masstoodangu kõrval meeldib talle väga teha asju, mis on teistmoodi.

Kabeli pannoo pidulik avamine on jõululaupäeval, 24. detsembril kell 11 ning kabel jääb avatuks terveks päevaks, et huvilised saaksid tulla vaatama.