President Alar Karis sai Kadrina Keskkoolis hindeks „viis“

Kadrina Keskkooli abiturient Markus Nõlvak saatis president Alar Karist koolivisidiil. Foto: Kadrina Keskkool

Kolmapäeval külastas Eesti president Alar Karis Kadrina Keskkooli ja andis ka avaliku intervjuu kooli humanitaar-sotsiaalsuuna meediaõpilastele. Sündmuse initsiaatoriks oli Kadrina kooli meediaõpetaja Rein Sikk, kes oma õpilastele küsijatena andis hindeks „viis“ ning presidendile vastajana samuti.

President Alar Karise Kadrina Keskkoolis antud intervjuu on järelvaadatav Maalehe ja Delfi veebilehtedel. Ajakirjanik ja meediaõpetaja Rein Sikk annaks selle hea meelega õppematerjaliks mõnelegi poliitikule ja omavalitsustegelasele, kes kipuvad keerutama ja küsimusele mitte vastama. President vastas küsimustele lihtsalt, selgelt, arusaadavalt.

Riigipea visiidi Kadrina koolis korraldasid õpilased ise: meediaõpilased arutasid, mida kinkida, kuidas vastu võtta, mida tutvustada, mida küsida. Nad koostasid ise pressiteate ja tegid koolituuri.

Kadrina Keskkooli meediasuuna õpilased koos õpetaja Rein Siku ja president Alar Karisega. Foto: Kadrina Keskkool

Intervjuus uuriti presidendi seisukohti Ukraina sõja ning selle mõjude kohta, küsiti energiakriisi ja hariduspoliitika teemadel, meediast ja selle tarbimisest. Muuhulgas uuriti presidendi kingade kohta (need olid Eestis toodetud ja kingiks saadud) kui selle kohta, kas presidendil on ka privaatne sotsiaalmeediakonto, kus tema argipäevast aimu saaks (ametlikult kontolt Facebookis ja Twitteris saabki).

Füüsikaõpetaja Alis Münter küsis presidendilt kui loodusteadlaselt paari soovitust õpilastele, miks peaks loodusaineid koolis õppima. „Loodusteadused annavad tervikpildi meie ümber toimuvast,“ vastas Karis ja lisas, et juurde tasuks õppida ka sotsiaal- ja humanitaarteadusi.

Kadrina Keskkooli abiturient Markus Nõlvakut huvitas väga presidendi seisukoht Ukraina sõja teemadel. Noormees saatis presidenti kogu visiidi aja, tutvustades ühtlasi kooli. „Kui muidu vaatad presidenti ja poliitikuid telerist või meediaväljaannetest, siis on see peen ja vägev värk, väga ametlik. Aga kui kõnnid inimesega kaks tundi koos, siis saad aru, et president on ka täiesti tavaline inimene,“ rääkis Nõlvak. Ta iseloomustas Alar Karist kui humoorikat, intelligentset, elutarka, avatud ning laia maailmavaatega inimest.

Nõlvak oli Rein Siku meediaõpilane eelmisel aastal. „Rein Sikk viskab oma õpilased pea ees tundmatusse vette ja sa pead ruttu õppima. See on isegi hea, et hakkab kohe praktiseerima, mitte ei tee pikka teooriat. Minu lõputööks oli intervjuu Andrus Kivirähaga – ma poleks osanud seda varem ettegi kujutada,“ rääkis Nõlvak ja lisas, et noortele oli väga hea võimalus ja kogemus küsida presidendilt küsimusi.

Kadrina Keskkooli direktor Krõõt Nõmmela-Mehide märkis, et positiivne kogemus on ainuüksi see, kuidas tavalise õpetaja algatus viib selleni, et president tulebki kooli. „Et ta tuleb tavalisse kooli ja tunneb huvi, kuidas läheb,“ rääkis Krõõt Nõmmela-Mehide. „Presidenti huvitas väga meie tugispetsialistide meeskond, meil on olemas ka koolipsühholoog, kes paljudes koolides puudub. Vaimne tervis ja toetamine on ka presidendina oluline valdkond.“

Kool tegi presidendile ka ettepaneku saada ITi ja NUTIfestivali CADrina patrooniks. „Nüüd sõltub sellest, kas presidendil on välisvisiitide vahel see aeg olemas,“ märkis koolijuht.

Katrin Uuspõld

Kadrina Keskkoolis kingiti presidendile ka muuhulgas kannel. Foto: Kadrina Keskkool