Tulekul on korteriühistute aasta suursündmus Virumaal

009959a

 15. veebruaril Rakveres Art Hotelli konverentsisaalis toimuv Korteriühistute Liidu Virumaa Foorum keskendub uudsele Eesti eluasemevaldkonnas. Räägime uuest seadusest ja KredExi toetusmeetme kasutamise praktikatest.

Uus aasta tõi endaga kaasa uuenenud seadusandluse ja mitmeid muudatusi korteriühistute igapäevaelu korraldamisel. Tõusetunud on mitmed praktilised küsimused, näiteks kuidas leida registrist riigi loodud korteriühistu ning samuti milline on korteriühistu kehtiv nimi, kuna seaduse rakendamisel on tekkinud segadus korteriühistute nimedega.

Seadusekohaselt on igal korteriühistul n-ö seadusjärgne nimi, mis koosneb aadressist ja täiendist „korteriühistu“. Lisaks võib korteriühistul olla täiendav nimi. Kõigi enne uue seaduse jõustumist asutatud korteriühistute varasem nimi loeti seaduse jõustumisel täiendavaks nimeks.

Virumaa foorumil astub üles üks uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse autoreid Vaike Murumets, kes annab ülevaate uue seaduse ja selle rakendamise kohta. Sellest, mida uut on aga tulemas riigi elamuvaldkonnas laiemalt, räägib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi elamuosakonna juhataja Regina Michaelis.

Finantsteenustest korteriühistutele kõnelevad uue tulijana Coop panga esindajana Helo Koskinien ja turul vana olijana Swedbanki esindaja Janis Pugri. Virumaa ühistud on olnud ühed Eestimaa aktiivsemad renoveerijad ja KredExi toetuse kasutajad. Kredexi eluasemevaldkonna juht Triin Reinsalu annab ülevaate, milline on olnud KredExi praktika toetuste kasutamisel.

Milline on omavalitsuse vaatenurk eluaseme küsimustes, sellest räägivad foorumil Kadrina vallavanem Marko Teiva ja Tapa abivallavanem Riho Tell.

Selle kohta, kuidas Rakvere linna korteriühistud on korda saatnud Eestimaal eeskuju vääriva renoveerimisime, jagavad kogemusi eksperdid, ehitusettevõtjad ja ühistujuhid.

Lisaks annan mina Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehena ülevaate, millised on liidu tegevused EV 100 juubeliaastal. Just Virumaa foorumil esmatutvustab Eesti Korteriühistute Liit ühistute hulgas läbi viidud küsitluse tulemusi hetke ja tuleviku renoveerimisvajaduste osas.

Registreerimine foorumile telefonil 6275740 või e-postil ekyl@ekyl.ee. Täiendav info kodulehel www.ekyl.ee.

 

Andres Jaadla,

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees