Eripäraseks koolivaheajaks pakutakse turvalisi tegevusi


Aprillikuine koolivaheaeg tuleb teisiti, kuna kogu riigis kehtib eriolukord. Haridus- ja teadusministeerium soovib, et eriolukorra aegne koolivaheaeg oleks õpilaste jaoks võimalikult sisukas.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul otsustas linnavalitsus luua oma kodulehele eraldi alamlehe, kuhu koondatakse põnevaid ja huvitavaid tegevusi koolivaheaja sisukaks, kuid ohutuks veetmiseks eriolukorras. Leht asub: https://rakvere.kovtp.ee/tegevused.

Linnapea palub kõigil lastevanematel kodudes lastele üle korrata, et ka koolivaheajal on oluline järgida 2+2 ja kodus püsimise reegleid. „Üldiselt on enamus Rakvere noori seda teinud ja tunnustan neid kõiki selle eest. Kuid olen ka linnaruumis vabatahtliku patrullreidi käigus kohanud mitmeliikmelisi noorteseltskondi, kes reegleid eiravad. See on nörritav, kuna viiruse leviku tõkestamise eest vastutab iga inimene!“ rääkis Varek.

„Mõistan hästi, et eriolukord on kestnud juba pikalt ja täna me veel ei tea, kas olukord pikeneb või hakatakse inimesi natuke suuremas seltskonnas liikuma lubama, noored igatsevad oma sõpru – aga ainult kõik koos saame teha seda, et kriis mööduks kiiremini. Reegleid rikkudes viirus levib ja nii hoopis pikendame eriolukorra kestust. Vali see üks sõber, kellega jalutama või jooksma lähed, “ märkis linnapea.

Rakvere politseijaoskonna juht Katrin Satsi tänab politsei poolt kõiki neid, kes kehtestatud piirangutest on kinni pidanud. „Tänud ka omavalitsuse patrullidele, kelle panus on hindamatu, siinkohal on paslik öelda, et „Koostöös loome turvalisust“,“ lisas Satsi.

Politseijaoskonna juhi sõnul on Rakvere linna elanikud kindlasti saanud piirangute perioodil teadlikumaks ja muutunud vastutustundlikumaks. „Kahjuks on ikkagi ka erandeid. Sellel kolmapäeval, kui ilmaolud ei olnud just kõige meeldivamad, tuli politseil tegeleda seitsme noore inimesega, kes reegleid rikkusid,“ tõdes Satsi. Sellistel puhkudel politsei tuvastab isikud, vestleb ja selgitab, miks on oluline kodus püsida. Kui selliseid kohtumisi on isikule kogunenud enam kui kaks, alustatakse menetlust ja see võib lõppeda rahatrahviga.

„Tulemas on oodatud koolivaheaeg, mis möödub sellel korral täiesti erisugustel tingimustel. Politsei poolt on ettevalmistatud viiepäevane veebipõhine väljakutse, kus noored saavad end proovile panna, kaasates ka lähedasi. Parimatele loositakse auhinnad. Mida vähem me ringi liigume ning teistega kokku puutume, seda kiiremini saame nähtamatust vaenlasest jagu ja naasta tavapärase elu juurde,“ pani Katrin Satsi kõigile südamele.

Kristel Mänd