Ühest sõnast piisab

Sel nädalal jookseb Rakvere Teatrikinos superkangelasefilm „Shazam!“, mis näitab koolipoiste seiklusi.

Tõnu Lilleorg

14aastane Billy (mängib Asher Angel) on omamoodi varaküps poiss, kelle elus on kaks tähtsat teemat. Esiteks oma pärisema otsimine ja teiseks rändamine kasuperest kasuperre, sest tal on kombeks igalt poolt ära joosta. Lisaks ilmutab ta erakordset leidlikkust huligaanitsemises, näiteks kui lollitab politseinikke valeväljakutsega ja nad poodi luku taha paneb.

Psühholoogid paneksid Billyle ilmselt diagnoosiks „kiindumushäire“, mis tuleneb puudulikust lähisuhtest oma vanemaga ja väljendub halvas käitumises. Billy kaotas oma ema silmist ükskord laadal, kui ta oli umbes neljaaastane ja on sestsaadik olnud riikliku hoolekandesüsteemi kasvandik.

Pärast järjekordset kisklemist vanemate poistega satub Billy metroos justkui paralleelmaailma, kus ta kohtub ühes koopas võluriga. Too väidab, et on valinud Billy tšempioniks, kellele usaldada võluvägi. Nii saabki Billyst soovi korral, pärast võlusõna ütlemist, superkangelane Shazam (mängib Zachary Levi). Ja kui Billy tahab tagasi poisiks saada, tuleb taas võlusõna lausuda.

Nende pööraste sündmuste ajal satub Billy taas ka uude kasuperre, mis tundub seekord üsna normaalne, kuna sealsed vanemad on ise kasulapsed olnud. Uues peres saab Billy endale venna Freddy (Jack Dylan Grazer), kellega koos hakkab ta oma supervõimeid tundma õppima ja nende abil lõbutsema. Ja sellega on tal tegelikult kiire, sest võlukoopast on haisu ninna saanud kuri doktor Sivana (Mark Strong), kes tahab Billy võluväe endale võtta.

See superkangelasefilm on mitmeti omapärane. Nagu arvatagi võite, on Billy Shazami kehas endiselt 14aastane ehk omab väga väikeseid kogemusi täiskasvanuna käitumiseks. Sellise nihestatuse pealt tekib lahedat huumorit. Vajalikku abi toimetulekuks saab Billy eriti kasuvend Freddylt, kes oskab oma erilise vaatlusvõimega keerulistest asjadest aru saada.

Billy supervõimete ümber puudub saladuseloor, võimetest saavad teada teisedki uues kasuperes kasvavad lapsed. Nii pole Billyl põhjust üksindust tunda, mida superkangelastel muidu sageli taluda tuleb.

Meeldiv on näha ekraanil taas Zachary Levit, kes on vast paljudele tuttav komöödiaseriaalist „Chuck“, mida Eestis näitas mõned aastad tagasi Kanal 2.

Ja kes tahab näha lisastseeni, peab ootama, kuni lõputiitrid on jõudnud poole peale.

Vahejuhtum poes paneb poiste julguse proovile.

Foto: kaader filmist