Uus Maa pakkumised värskendavad Virumaa kinnisvaraturgu

uusmaa

Kevade tulekuga tekib paljudel inimestel kodu vahetusega seotud mõtteid. Kinnisvarabüroo Uus Maa maaklerite sõnul tuntakse huvi nii korterite kui eramute vastu.

Tiia Paist

Möödunud aasta lõpust alates pakub Uus Maa kortereid Mõisaväljale. Kinnisvaramaakler Nele Lauk nentis, et sealsete kliendipäevade vastu on suur huvi ja esimesed võimalikud ostjad on suunatud panka läbirääkimisi pidama.

Mõisavälja uusarendus

„Viimane uusarendus enne Mõisaväljat oli 6 aastat tagasi,“ rääkis Lauk. „Vahepeal oli täielik vaikus, sest vajadus uute korterite järele praktiliselt puudus.“

Kuigi tegemist on endiste sõjaväekasarmutega, on sinna rajatud korterid kvaliteetsed ja omanäolised. Kasarmutest on jäänud vaid betoonkeha, kõik muu on uus, kaasaegne ja põnevate lahendustega. Sellest piirkonnast on kasvamas Rakvere kõige modernsem tänapäeva inimesele sobiv elamurajoon.

Avarad autoparklad ja mänguväljakud lisavad atraktiivsust veelgi. Hetkel on Mõisaväljal valmis üks 14 korteriga elamu, teises käivad sisetööd. Hooneid kütab gaasikatel, mis tagab mõistliku soojahinna. Küttesüsteem on jagatud sektsioonideks, millest tulenevalt töötab katlamaja praegu 1/3 võimsusega.

Pakkuda on nii ühe-, kahe- kui ka kolmetoalisi kortereid. Ruutmeetri hind kõigub 1240-1300 euro vahel – Uus Maa maaklerite kinnitusel on see Rakvere piirkonnas hetkel odavaim hind, millega arendusi müüakse. Näiteks suurlinnade uusarendustes on ruutmeetri hind keskmiselt 1500-2000 eurot.

Mõisaväljalt on kesklinna või Põhjakeskusesse jalutada 15 minuti tee, seega on asukoht igati soodne. Lähedale jääb teatripark.

Linnalähedastes kohtades soodsamad pinnad

Lisaks Rakveres müügis olevatele elamispindadele pakub Uus Maa laia valikut ka linnalähedastes asulates. Kes ei pea paljuks paarkümmend minutit tööle ja koju sõita, saab eluaseme soetada oluliselt soodsamalt. Samas võivad maapiirkondades veidi kõrgemaks osutuda kommunaalkulud, kuid asulates, kus on mindud hakkepuidu- või mõne muu taastuvenergia kasutamisele, toasooja hind Rakvere omast ei erine.

Maapiirkondade plussiks on veel kindlasti asjaolu, et seal on lihtsam leida lasteaiakohta. Paljud vallad pööravad lastele suurt tähelepanu, näiteks huviharidus on mitmes omavalitsuses lastele tasuta. Rakvere lähiümbrust seovad linnaga kergliiklusteed.

Peamiselt eramutega tegeleva Margus Punase sõnul näitab kogemus, et Lahemaa Rahvuspargi alad on suurlinna inimestele meeltmööda. Korralik maantee ja kuni 100 kilomeetrit Tallinnast mängib seejuures olulist rolli. „Need kriteeriumid mõjutavad kahtlemata ka hinda,“ kinnitas ta. „Mida rohkem Järvamaa poole, seda soodsamaks eramud muutuvad. Virumaale maakodu otsiv pere saab teha valiku vastavalt oma rahakotile. Kui unistus veel kodu suhtes täitmata, siis tasub julgelt proovida.“

____________________

Koostöö Swedbankiga

Kui tellida kinnisvara hindamine Uus Maa kaudu ja võtta laenu Swedbankist, saab klient eksperthinnangu kakskümmend protsenti soodsamalt. Laenuleping on võimalik saada kuni viiskümmend protsenti soodsamalt, kuid mitte odavamalt kui 190 eurot.

 

Foto: Maakler Nele Lauk Mõisaväljal   autor: Tiia Paist