Jaak Joala duetid naistega vormistati tervikalbumiks

Mõne nädala eest esitleti Solarise keskuse Apollo raamatupoes Jaak Joala duettide albumit „Ma joobun õnnest“. Plaadilt leiab ühtekokku kuusteist lugu, eranditult kõik neist on lauldud kahasse oma aja populaarsemate naissolistidega.

„Jaak Joala on naistega laulnud tegelikult väga palju duette, osa laule pole aga säilinud,“ andis õhtujuht Olavi Pihlamägi sissejuhatavas kõnes teada.

Tunnise esitluse käigus jagasid oma muljeid Joalaga koos laulmisest neli naist: Marju Kuut, Heidy Tamme, Anu Viileberg (praegu Anu Lilleste) ja Anne Grünberg.

Plaadil domineerib Marju Kuut – ühtekokku on tema kooslaulmisi Joalaga koguni viis. „Meil oli laval kummalgi oma joru ajada. Õudselt palju olin Joalaga koos laval!“ rääkis Kuut.

Heidy Tamme jällegi meenutas, et koos Jaak Joalaga esineti palju just varietees ja kolhoosipidudel! Tamme ja Joala duette leiab sellelt albumilt kolm.

Duettidealbumit alustab ja lõpetab nimilugu „Ma joobun õnnest“. Tegemist on algselt Edith Piafi ja Louis Guglielmi palaga. Esimene versioon on Joalal lauldud koos Marju Kuudiga aastal 1978, teine Silvi Vraidiga aastal 1990.

Plaadi kõige kõmulisemaks palaks tuleb ilmselt pidada „Ei või jaa“ (1972), millele autor Gennadi Taniel pidi väidetavalt teistmoodi intro tegema, et „lugu üldse läbi läheks“.

Ülo Külm

Heidy Tamme plaadiesitlusel koos Sandra Nurmsalu teisikuks tituleeritud raadio Elmar saatejuhi Kristiina Krausiga.

Foto: Ülo Külm