Vähekindlustatud peredele koguti seitse kastitäit koolitarbeid

Augusti lõpus alustatud Omniva Rakvere jaotuskeskuse aktsioon Rakvere linna vähekindlustatud perede lastele osutus erakordselt edukaks. Jaotuskeskuse töötajad andsid esmaspäeval Rakvere linnavalitsusele üle seitse kastitäit kooliks vajalikke asju, mis kogumiskastidesse toodi.

Kooliasjade kogumiskast asus Rakvere postkontoris ja asju sai sinna igaüks viia kuni 14. septembrini. Koolitarbeid saabus rohkelt nii postkontorisse kui ka otse jaotuskeskusesse teistest Eestimaa linnadest. Keskmisest rohkem pakke saabus Tallinnast ja Jõgevalt.

Kõige enam koguti vihikuid, kirjatarbeid, värvipliiatseid, pastakaid, kunstitarbeid, toodi ka teipi, kartongi, raamatuid ja pinaleid.

Rakvere jaotuskeskuse juhi Sigrid Karoni sõnul õnnestus kogumiskampaania suurepäraselt. „Täname kõiki lahkeid inimesi, kes andsid oma panuse ja aitavad sellega Rakvere lastel hästi täidetud koolikotiga uut kooliaastat jätkata. Initsiatiiv selline toetus käima lükata tuli Rakvere jaotuskeskuse töötajatel,“ ütles Karon.

„Kuuldes, et Rakveres on ligi 50 last, kes alustavad õpiaastat tühja koolikotiga, mõtlesime, et saame üheskoos neid lapsi aidata ja puuduvad koolitarbed kokku koguda. Kohalikud õpetajad on öelnud, et on peresid, kel ei jätku vahendeid isegi kõige tavalisemate vihikute, pliiatsite ning kunstitarvete ostmiseks. Harvad ei ole ka juhused kui õpetajad neid ise kooliaasta vältel lastele soetavad,“ lisas ta. Karoni sõnul usuvad jaotuskeskuse töötajad ja projektis osalejad, et igaühe võimuses on maailma paremaks muuta ja alustama peab just oma kodu lähedalt.

Kogutud koolitarbed toimetab kõige õigemate Rakvere vähekindlustatud perede lastele Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakond. Sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deketi sõnul teeb linnavalitsus koostööd Rakvere Sotsiaalkeskuse ja koolidega, et kõik asjad jõuaksid abivajajateni. „Usume, et meie linna lastel on väga hea meel, sest annetatud asju on nii palju,“ ütles Suun-Deket.

Tänu avaldas ka Rakvere abilinnapea Triin Varek. „Suurepärane algatus ja eeskuju, mille eest, loomulikult koos annetusega, oleme ääretult tänulikud. Siirast rõõmu, mis kindlasti peegeldub nende laste silmist, kes endale vajalikud koolitarbed saavad, on sõnades edasi anda raske, aga ma usun, et me kõik teame, kui südantsoojendav see tunne on. Tänan veelkord Omniva Rakvere jaotuskeskuse kollektiivi algatuse eest ja kõiki annetajaid,“ ütles Varek.

Kuulutaja

Foto: Marju Püümets