Keskraamatukogus tuleb liikluskohvik väärikale põlvkonnale

liiklus

 8. oktoobril kell 11 oodatakse aktiivseid eakaid Rakveres Lääne-Virumaa keskraamatukogu saalis toimuvasse liikluskohvikusse.

Liikluskohvikus vesteldakse üldisest liikluse olukorrast, liikluskorraldusest ja -ohutusest ning antakse praktilisi nõuandeid igapäevaseks ohutuks liiklemiseks. Lisaks näidatakse Eesti Filmiarhiivi liiklusteemalisi filme, jagatakse infomaterjali ning avatud on kohvilaud.

Toimub ka liiklusteemaline viktoriin ning vastajad osalevad auhinnaloteriis. Samaaegselt on raamatukogu esimesel korrusel avatud liikluskasvatust läbi aegade tutvustav väljapanek „Ettevaatust! Näitus!“.

Eakate liikluskohvikuid on Maanteeamet korraldanud Eesti linnades juba kolm aastat ning tagasiside nendelt üritustelt on olnud alati positiivne. Osavõtjad on saanud jagada oma liiklemisega seotud muresid, suhelda teiste liiklejatega ning kogunud uusi mõtteid ja ideid, kuidas teistega arvestavalt liigelda.

Liiklusõnnetuste statistika näitab, et eakad on liikluses riskirühmaks ja seepärast pakutakse neile võimalust saada rohkem teadmisi võimalikest ohtudest tänavatel ja nende ennetamisest.

Liikluskohvik keskraamatukogus kestab 11.00–14.30 ning sissepääs on tasuta. Võimaluse korral palutakse oma tulekust teatada e-posti aadressil diana.okas@mnt.ee või telefonidel 325 8725 ja 3225970.

Liikluskohvikut korraldab Maanteeamet koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning Lääne-Virumaa keskraamatukoguga.

 

Kuulutaja