Väljamüügipood pakub võimalust teistest erineda

Täpselt kolm kuud tagasi, 5. aprillil avas Rakveres uksed kauplus nimega Riidepood, kus müüakse soodsama hinnaga Euroopa keskklassi brändide toodangut.

Liisi Kanna

Kaupluse rajajaks on Lääne-Virumaalt pärit Merje Kastemäe, kes 2005.–2012 aastal pidas Kadrinas sarnast brändirõivaste outlet’i Kaup+. Vahepeal viis elu Kastemäe pere Tallinna, kuid otsustati tagasi tulla ja taas kauplus avada.

„Tegelikult oli juba ammu see plaan, aga otsisin õigeid ruume. Ja siis tuli selline jackpot – täpselt nagu me ette kujutasime,“ rääkis poepidaja Laia ja Rohuaia tänava nurgal, aadressil Lai 3 asuva hoone kohta.

Ta nentis, et ruume nähes tekkis kohe kindel visioon kaupluse interjöörist ning sisustamine ei võtnud sugugi kaua aega. „Selline väike, hubane ja teistmoodi pood,“ kirjeldas Kastemäe kauplust, lisades, et kogu põrandat kattev vaip sai pandud klientide mugavusele mõeldes – proovikabiinist uusi esemeid võtma minemiseks ei pea jalanõude jalga panemisega vaeva nägema.

Poeomaniku sõnul oli kaupluse loomine veidi ka enda vajadusest ajendatud. „Mul on kaks sellises vanuses last, kellega tuli tunde käia kaubanduskeskustes otsimas mõnd ükskikut asja. Kui lähed ostukeskusesse, siis võib garanteerida, et pool päeva on sisustatud. Osadele meeldib see aja veetmise vorm, aga mulle ei sobi. Minusuguseid on ilmselt veel päris palju,“ rääkis Kastemäe.

„Siin on hea leiupood. Võid käia kaks kord ja mitte midagi leida, ja siis tuled kolmas kord ja saad täpselt enda jaoks õige asja,“ sõnas riideäri omanik. „Siiamaani on tulnud iga nädal veidi uut kaupa. Ma ei telli suuri koguseid, et ühesuguseid asju ei oleks väga palju,“ jätkas Kastemäe.

Niisiis on Riidepoes ka teistest kauplustest veidi isemoodi tooted. „Rakveres ilmselt samasugust kaupa ei ole. Sobib hästi inimestele, kelle jaoks on oluline natukene erinevalt riides käis. Tean, et osad külastavad näiteks sellepärast kasutatud riiete poode, et erineda ja leida masstoodangule vaheldust,“ sõnas Merje Kastemäe.

Kaupluse valikus on nii naiste, meeste kui laste riided. Müüakse Euroopa kaubamärkide tooteid, peamiselt Saksa omasid. Tugevalt on esindatud näiteks Tom Tailor ja s.Oliver. Valiku sissevõetava kauba osas teeb Kastemäe varasemate kogemuste põhjal ning peab seejuures äärmiselt oluliseks hinna ja kvaliteedi suhet. „Hind, ikka hind on meie eeliseks,“ toonitas poepidaja.

Esimesed kolm kuud on Kastemäe sõnul üllatavalt hästi läinud. „Tagasiside on olnud positiive ja väga palju on meid taas külastanud kliente varasemast poepidamise ajast,“ sõnas omanik, lisades, et vana kliendibaas oli ka üheks Rakveresse kaupluse rajamise eeliseks võrreldes Tallinnaga.

Poepidaja Merje Kastemäe (paremal) ja müüjanna Kaisa.

Foto: Liisi Kanna