Jäägri Grill: mitte ainult toidukoht

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tallinna-Narva maantee 127. kilomeetril Aseri risti vahetus läheduses paelub möödasõitjate pilku hästi korrastatud hoonete kompleks: Jäägri Grill ja Kõrtsialuse külastuskeskus.

Tiia Paist

Maanteelt maha keerates vana paehoone taga asub püramiidi alla rajatud toidukoht. Kohe võib märgata, et hoone on ehitatud paekalda sisemusse. Sisse astudes ei kulu palju aega, et aru saada, mis laadi asutusega tegu.

Avaneb jahimeeste maailm oma trofeede ja menüüvalikuga. Lisaks karulihale, millel on pikem ooteaeg, saab valida mitme ulukiroa vahel. Loomulikult on oma koht ka tavamenüül ja päevapakkumistel, kuna mitte alati pole möödasõitjal toidu ootamiseks ja nautimiseks aega.

Toidul on puhas ja kodune maitse. Ulukiliha valmistamise viisidest teab majaperemees Kalle Kohver rääkida nii mõndagi. Tema sõnul on ainuõiged maitseained sellise toidu valmistamiseks sool, pipar ja loorber. Et ilus oleks, võib lisada peoga pohli või jõhvikaid. Toidu valmistamiseks kasutatakse põhiliselt kohalikku toorainet.

Majutus- ja peoruumid

Kuigi iga klient, kes teelt alla keerab, on teretulnud, siis ainult nendega kogu kompleksi üleval ei pea. Seepärast on ettevõte üles ehitatud nii, et kliendil oleks erinevaid võimalusi.

Kergsavist seintega ja kohupiimavärvidega viimistletud külalistemajas on kaheksa kahekohalist tuba, mis tagavad ööbimisvõimaluse kuueteistkümnele inimesele. Klientide sõnul tuleb seal hea ja kosutav uni, seda ilmselt üdini naturaalsete ehitusmaterjalide kasutamise tõttu.

Korralikul saunal, kuhu kogu seltskond korraga sisse mahub, on samuti oma osa.

Jõudumööda ehitatakse majutusruumidele lisa suure paehoone teisel korrusel. Sinna tulevad ka juba spetsiaalsed ruumid matkavarustuse või jahiriiete kuivatamiseks.

Territooriumil asub kolm hoonet, milles erineva suurusega saalid. Kliendil on võimalik korraldada tööseminari või pidada ettevõtte firmaüritust. Loomulikult saab tähistada ka perekondlikke sündmusi, näiteks juubeli- või pulmapidusid.

Vastavalt inimeste arvule on mõistlik valida õige suurusega peoruum. Suurimasse saali mahub laudade taha istuma kuni 80 inimest ning ruumi jääb ka tantsimiseks. Väiksemate seltskondade tarvis on saalid vastavalt 30 ja 50 inimesele.

Eriline väärtus on suurel parklal, kus mahub mugavalt manööverdama ka bussiga.

Puhkus, energia ja ravi püramiidis

Jäägri Grilli kohal asuv püramiid on koht, kus on peatunud alternatiivravi harrastajad. Lisaks paarile magamisasemele on soetatud sinna massaazhitool ja jalatalla massaazhi pink. Külastajate sõnul on seal võimalik väga lühikese ajaga taastuda. Koht on oma asukoha poolest sobiv igasugusteks vaimseteks tegevusteks.

Kuna peremees ise on väga pühendunud jahimees, siis on ta ühendanud meeldiva kasulikuga, arendades aktiivselt jahiturismi ning võõrustab koostöös ümberkaudsete jahiseltsidega jahimehi Eestist kui ka välismaalt.

Jahiteenus sisaldab nii jahikorraldust, majutust kui ka toitlustust Jäägri Grillis. Eriti populaareks on kujunenud sügisene hanejaht, mis toimub roostikus ja rannaalal – jahiks kasutatav rannaala asub samas lähedal ja selle pikkuseks on pea 14 kilomeetrit.

Kohveri sõnul on Aseri kandis ühed paremad linnujahialad ja seepärast tullakse sinna jahile nii saartelt kui ka mandrilt.

Hetkel on linnujahil jahimehed Prantsusmaalt. Tunduvad sitked vennad: istuvad rannas lausa 12 tundi järjest. Isegi lõuna on rannale tellitud, et mitte aega raisata.

Keda jaht ei paelu, saab kätt proovida savitöid tehes. Külalistemajas on sisse seatud savitöökoda, kus on võimalik voolida esemeid erinevatest savidest. Seejärel tuleb kuivatada, põletada, glasuurida ja veel kord põletada. Nii valmivad päris ise tehtud nõud ja alused, mis pärast lõplikku kuivamist soovi korral postipakiga kliendile järele saadetakse.

Kohaliku mehena saab Kalle Kohver anda head nõu, kuhu väikese auto- või bussikuluga veel vaadata tasub. Kaasa ta ilmselt ei tule, sest külastuskeskuse ja jahiturismi arendusega on liigagi palju tegemist ning iga võimaliku vaba hetke veedab mees jahil – on see siis kodukohas või sõpradega mõnd teist jahiturismikeskust külastades.

Küsimusele, kas hirve oled lasknud, tuli kiire vastus: „Ei ole. Aga juba homme sõidan kolmeks päevaks Saaremaale ja teen selle asja ära!“

Mees peab külastuskeskuse rajamist oma elutööks ja on osanud töö hobiga siduda. Kohapeal ringi liikudes on seda igal sammul tunda. Ilmselt saab sealt iga külastaja oma küsimustele vastused. Tehkem siis mööda sõites väike paus, kinnitagem keha ja tundkem huvi võimaluste vastu.

 

Jäägri Grill mahutab oma saali ka rohkearvulisi seltskondi : erakogu