Vinni-Pajusti gümnaasiumis enam saksa keelt ei kuule

Rakvere külastus. Foto: Viktoria Anton

Mai alguses võis Vinni-Pajusti gümnaasiumis iga nurga peal kuulda saksa keelt kõnelevaid noori, sest Vinnis käisid külas Plöni gümnaasiumi noored. Sakslastele tutvustati nii pealinna, Läti piiri kui ka Peipsiäärset piirkonda.

2. mail suunduti lennujaama, kus Vinni noortele lendasid külla Plöni sõpruskooli 11. klassi õpilased. Lennujaamas tehti põgusalt tutvust ning sellest saigi lõbus ja seiklusrohke nädal alguse.

Kolmapäeva hommikul tutvustasid õpilasesinduse liikmed kooli, käidi direktori vastuvõtul ning lisaks ootas külalisi põnev bioloogia tund koos mikroskoopidega. Võimalus mälu treenida tuli sakslastel ette ajaloo tunnis, kus tehti huvitav eestikeelne mälumäng, mis oli proovile panev. Pärastlõunal saabusid noored Rakvere linnusesse, kus ootas neid giid, kes rääkis vanadest Eesti kommetest, samal ajal tehes püssirohuga katset. Giidiga tuur lõppes piinakambri läbimisega. Edasised sammud seati Tarvani, Pikale tänavale ja teekond lõpetati keskväljakul. Sammueesmärk täidetud – üle 20 000 sammu läbi Rakvere.

Neljapäeval näidati sakslastele, mis tähendab adrenaliin eestlastele. Seega, tuli nad viia looduskaunisse Kunda seiklusparki, kus ootas ees väljakutse seiklusrajal, ületades Kunda jõge. Seejärel, närvide rahustamiseks, näidati Toolse linnust ja räägiti natukene ajaloost.

Reede hommik algas eesti keele, vene keele ja keemia tundide külastusega. Keemia tunnis avanes sakslastel võimalus teha katset, eesti keeles võrreldi saksa ning eesti keelt ja vene keeles õppisid külalised numbreid ja kellaaegu. Sakslaste jaoks oli vene keel väga võõras – tume maa.

Reede ning ülejäänud nädalavahetus veedeti Valgas, kus ööbiti Valga Militaarmuuseumis. Enne Valka jõudmist anti võimalus ka avastada Tartut ning tudengilinna ilu ja võlu. Nädalavahetusega ületati Läti piir, rüübati Kuremäel püha vett ja paluti patud andeks, vaadati üle Peipsiäärne piir idanaabritega ning Kallaste pankrannik.

Pärast tihedat nädalavahetust, tuli kotid kokku pakkida ning seada sammud kodumaale. Enne lennujaama nauditi Eesti võlusid – käidi Jägala joal ja Tallinna vanalinnas. Kui oli aeg hüvastijätuks, olid „kraanid valla“ nii eestlastel kui ka sakslastel, kuid, mis kõige olulisem – süda oli, vaatamata pisaratele, soe. Loodame, et sügisel saavad Vinni-Pajusti gümnaasiumi noored võta ette taaskohtumise, kuid seekord Saksamaal Plönis.

Viktoria Anton, Annelle Antsmaa, Anett Sinijärv VPG Õpilasesindusest