Juhuslikud kullaröövlid

Nüüd, mil kinod jälle lahti on, leidub väärt vaatamist jätkuvalt ka teleris. Koomilise varjundiga krimisari „Puhas vuuk“ Sony Turbo Eesti kanalil on pesuehtne meestekas.

Argipäeva hilisõhtutel jooksvas teleloos on kokku 20 osa, millest täna jõuab ekraanile kümnes. Sari tuli Suurbritannias välja kolme aasta eest ja hetkel on lahtine, kas hakatakse tegema uusi osi.

Loos on kolm peategelast, kõik enesetõestamise ja põnevuse näljas kahekümnendates noormehed. Šikk, pikakasvuline ja paatmajas elav Albert (mängib itaalia päritolu Luke Pasqualino) on kamba liider. Tema isa Vic Hill on kuulus kurikael, kes on istunud 15 aastat vangis kullaröövi eest ja nüüd äsja põgenenuna taas vabaduses viibib.

Charlie (Harry Potteri filmide staar Rupert Grint) on päris aadlik, kes kannab alati kikilipsu ja on võõrdunud oma veidratest vanematest, kelle katuse all ta siiski elab. Tänavaelu pakub muidu üsna reserveeritud noormehele võimalust oma sisemine loom valla päästa.

Sageli kübarat kandev Billy (Lucien Laviscount) on pooleldi roma ja poksija, kes ei viitsi eriti trenni teha. Tal on alati kaasas hambakaitsmed, mida ta kasutab poksiringis ja tänavakaklustes. Billyl on ägedad tätoveeringud ja täiuslikud kõhulihased.

Olulisi naistegelasi on kaks: blond seikleja Lotti ja nutikas juveelipoe müüja Chloe. Viimane tuli Londonisse õppima New Yorgist, kuid jättis koolipingi nühkimise katki ja saatis vanematele rahustuseks võltsitud diplomi.

Lotti on suuresti sündmuste käivitaja, sest lisaks Billyga sebimisele andis tema noormeestele vihje sularaha vedava kaubiku kohta. Meie kolmik otsustaski võlgade maksmiseks ratastel veereva mammona röövida, kuid eksikombel sattusid nad vale masina peale, mis vedas kullakange. Mõistagi ei jätnud algajad gangsterid kollast metalli sündmuskohale. Niiviisi äkki rikastununa ei saa nad enam kurta igava elu üle.

Teleloo loomisel on saadud inspiratsiooni Guy Ritchie 2000. aasta filmist „Snatch“. Sarja pildikeel, dialoog ja tempo on hoogne ning kaasaegne. Eriti lahe on ekraanil näha suureks kasvanud Rupert Grinti, kes mängib nüüd põnevat ja tuumakat tegelast, kui Harry Potteri filmides oli tema osaks kehastada vaid peategelaste Harry ja Hermione vagurat kambajõmmi.

Tõnu Lilleorg

Vasakult Billy, Albert, Lotti ja Charlie. Foto: Sony Turbo Eesti