Rakvere Teatris esietendus tume noortepõnevik

esikas

21. veebruaril esietendus Rakvere Teatris Reeli Reinausi samanimelisel romaanil põhinev lavastus „Verikambi“. Gootiliku noortepõneviku dramatiseeris ning seadis lavale Jaanika Juhanson, kelle lavastatud oli ka Rakvere Teatri noorteetendus „Nullpunkt“.

See on lugu ebaõiglusest ja andestusest, eneseleidmisest ning armastusest, mis ulatub üle surma piiride. Neli keskkooliõpilast eksivad metsa ja on sunnitud veetma öö vanas mahajäetud vesiveskis. Veski vaikivatest seintest imbub iidset kurjust ning üks ammune kriipiv lugu vajab lahendust. Sellest ööst saab alguse tumedate sündmuste pööris, mis noored endasse tõmbab ning nende elusid jäädavalt muudab.

Aastasadade tagant ähvardav needus, surnud tüdruku pilt vanas fotoalbumis ja verine käejälg seinal on selle kummitusliku loo üksikud pusletükid, mida noored püüavad kokku sobitada. Kas keegi peab kunagi toime pandud ebaõigluse eest maksma? Aga kes? Ja miks?

Laval on Rakvere Teatrist Imre Õunapuu, Madis Mäeorg, Grete Jürgenson, Märten Matsu ning Helgi Annast. Laura Niils ja Mihkel Kallaste teevad kaasa külalistena Tartu ühest nooruslikuma vaibiga teatrist Must Kast. Samuti Kristian Põldma, endise „Nullpunkti“ keskne osatäitja. Lisaks teeb kaasa vabakutselisena töötav Liisu Krass.

Teatrisse on oodatud noored vanuses alates 14. eluaastast. Lavastust mängitakse sel kevadel veel Tartus, Võrus ja Põlvas.

 

Kuulutaja

 

Lavastuses teeb kaasa Grete Jürgenson.

Foto: Kristo Sild