Millega ei tohiks pesta beebi riideid?

Beebi riided määrduvad kiiresti ja neid tuleb väga sageli pesta. Kuid samas ei ole tihe riiete pesemine hea ei beebile endale ega ka riietele, mis iga pesukorraga aina enam kuluvad ja ilmetumaks muutuvad. Jagame teiega mõningaid nippe, kuidas vastsündinu pesu pesta, mida eelistada ning mida kindlasti riiete pesemise juures vältima peaks.

Alusta hooldusjuhistest

Beebiriideid pesema asudes tuleks tutvuda hooldusjuhistega, mis on ära toodud rõivasildil. Enamasti on seal kirjeldatud, millise temperatuuriga pesu tohib pesta, samuti see, kas pesu tohib kuivatada kuivatis. Meeles tuleks pidada, et pesumasinasse minev pesu tuleks pahupidi pöörata, nii on kaitstud kirjad või pildikesed, mis vastsündinu riideid sageli kaunistavad.

Kaup24 veebipoest leiate beebiriided, mis on mõeldud igale suurusele ja maitsele.

Millist pesuvahendit eelistada?

Vastsündinu riiete pesemiseks ei sobi kindlasti täiskasvanutele mõeldud ja tugevalt lõhnastatud pesuvahendid. Parim oleks riideid pesta lastele mõeldud pesupulbriga või lasteseebiga. Kui poeriiulil midagi sarnasti silma ei jää siis eelistage tooteid, mis on lõhnatud ja kemikaalidest vabad. On küll olemas imikuid, kes kannatavad ka täiesti tavalist pesuainet, kuid pered, kus lastel esineb allergiaid, peaksid olema ettevaatlikumad ja eelistama looduslähedasemaid variante.

Enamasti ikkagi karmid seebid ja parfüümid võivad põhjustada teie lapse nahale ärritusi ja allergilisi reaktsioone. Täiendava ettevaatusabinõuna võite oma lapse riideid loputada ka teise loputustsükli abil, et vabaneda pesuvahendi jääkidest. Loputamine on väga oluline, sest riiete sisse jäävad pesuaine jäägid ärritavad imiku nahka. Korralik loputamine aitab vältida pesupulbrist tekkinud allergiat.

Pesuainete valik on lai alustades pulbritest, seepidest ja lõpetades vedelikega. Lapse riided on soovitav pesta pigem vedela pesugeeliga. Seda seetõttu, et pesupulber kipub tolmama ja selle jäägid pudenevad laiali. Samuti on see väikelapsele sissehingamisel ohtlik. Oma perele sobivat pesuainet võid otsida nii toidupoodidest kui ka erinevatest looduspoodidest.

Pesuvahendi kogus

Kui olete leidnud enda lapsele sobivad pesuvahendid, mis ei tekita allergiat ega ebameeldivust siis olete juba suure sammu astunud oma pesurutiinis.

Enamasti on pesupulbri või -geeli pakendil kirjas, kui palju peaks vahenit panema pesumasinasse. Mõnikord on pesumasina korgil juba peale ära märgitud jooned milliliitritega – nii saad vajaliku pesuaine koguse kiiresti mõõta. Juhul kui pesuaine pakendil ei ole korki, võid mõõteanuma ise lisaks osta.

Kasutades liiga palju pesuainet, ei suuda pesumasin seda oma pesutsükli ajal riietest välja loputada ning pesuaine jäägid jäävad riietesse. Selleks, et seda ei juhtuks on soovitav panna beebiriiete puhul vähem pesuainet või lahustada seda varasemalt veega.

Unusta ära pesuvalgendi

Kui ilus armas t-särk muutus pesus halliks siis las see nii jääda. Ära kasuta pesuvalgendeid ega lõhnastatud loputusvahendeid – kuna beebi nahk on väga õrn ja kemikaalid pole temale head. Üldiselt on öeldud, et mida vähem keemiat kasutad, seda parem.

Kui pesu on väga määrdunud, tasub seda enne pesumasinasse panekut kraani all pesta. Teine variant on panna see otse pesumasinasse ja teha külma veega eelpesu. Kui kõige suurem mustus on veega välja uhutud, võiks alustada pesutsükliga. Nii toimides on tulemus parem, sest määrdunud riided ei ligune terve pesutsükli jooksul mustas vees.

Eraldi pesuvahendid on olemas villaste beebiriiete sh meriinovillaste riiete pesemiseks. Nende pesuks on soovitav kasutada spetsiaalset villapesuainet, mis pehmendab villa ning ei lase sellel topiliseks muutuda ega kokku tõmmata. Sageli aitab villaste riiete puhul ka see, kui nad lihtsalt õue tuulduma viia.

Oled otsimas oma pisemale jõuludeks riidekappi uusi riideid? Kaup24 veebipoes on müügil  Imikute t-särgid, püksid, bodid, kleidid ja palju muud igaks tähtpäevaks teie pisema riidekappi.

Mida teha sissekuivanud plekkidega?

Õrnad pesugeelid pesevad väga edukalt välja küll kergema mustuse, kuid suuremad ja tugevamad plekid nagu toit, piim jms ei pruugi niisama lihtsalt riietelt välja tulla, eriti siis, kui tegemist on näiteks valgete riietega. Kindlasti ei tohi sellisel juhul beebiriideid hakata kange plekieemaldusvahendiga töötlema.

Sellisteks puhkudeks võiks kodus olemas olla sapiseep, millega raskemaid plekke enne pesu hõõruda. Kui plekk on juba sisse kuivanud, siis aitab ka see, kui jätta rõivaese koos sapiseebiga veidikeseks ajaks seisma ning alles siis tõsta pesumasinasse.

Kuidas hooldada villaseid beebiriided?

Puuvillaseidd ja meriinovillast beebiriideid tuleb hooldada õrnalt, et vill kohe oma soojust ei kaotaks. Pidage meeles, et villariiet tuleks pesta nii vähe kui võimalik. Meriino on antibakteriaalne, mis tähendab, et kui rõival just plekki peal ei ole, ei pea seda pesema, vaid piisab ainult tuulutusest. Tähtis on teada, et valgendav pesuvahend pleegitab värve ja mustreid.

Pesu pesemisel vali pesemiseks õige temperatuur: puuvillal max 40 °C, meriinol villapesu max 30 °C, ära kindlasti kasuta kuivatit, kuna see lõhub villa kiudu. Kuivatades riideid kasuta tasapinda ja ära vääna.

Riiete pesemine on lihtne, kui järgid hooldusetiketti, kasutad õiget pesuvahendit ja -programmi ning kannad hoolt ka selle eest, et pesumasin ja kuivati oleksid puhtad. Riiete õige hooldus tagab selle, et riided püsivad kaua kaunid ning säilitavad oma esialgse välimuse.

Tutvu  ka lasteriiete valikuga Kaup24 veebipoes  ja osta juba täna!