Advendiaeg täis tegevusi

Rakveres käib vahva seiklusmäng „Kadunud jõululugu“, mille eesmärgiks on otsida üles kadunud tegelased. Karmeli koguduse noorteosakonna juures oleval aknal ilutseb jõulustseen – laut – mis on sedapuhku tühi! „Jõululugu on kadunud,“ selgitas ettevõtmise eestvedaja Maria Kams.

Tõele au andes, tänaseks on siiski laudas juba koha sisse võtnud lambad, kes eelmise nädala advendiseikluse tulemusel üles leiti. Kuni 24. detsembrini kestva orienteerumismängu käigus otsitakse vahvaid ülesandeid lahendades üles jõululoo osalised, et laut saaks taas tegelasi täis. Seiklus toob igal nädalal endaga kaasa uusi ja põnevaid tegevusi ning väljakutseid, et vihjeid järgides leida kadunud jõululugu. Advendiseikluses kaasa löömiseks leiab sooritamist ootavad ülesanded Karmeli koguduse aknalt, QR-koodiga või, ilmaolusid arvestades, Facebooki vahendusel.

Kel laudaasukate otsingutest osa võtmiseks mahti pole, võib lihtsalt vaateakna täitumist kaemas käia. „Laut ise on tore vaatepilt. Paljud pisikesed, kes lauta vaatamas käinud, on meile sellest pilte saatnud,“ rääkis Kams, nentides, et seda, kui paljud mängu kaasa mängivad, ta täpselt ei tea. Ettevõtmise algataja sõnas muiates, et eelmise nädala ülesannete hulka kuulus muuhulgas küll ka mängijatele valmis pandud kausist küpsise nahka pistmine, kuid kadunud küpsiste arvult ei saa palju välja lugeda.

Põhjuseid sammud sinnapoole suunata leiab jõulukuul veelgi. Näiteks algab eelolevast pühapäevast Karmeli koguduse jõuluteenistuste sari, mille juhatab sisse kontsert-jumalateenistus ülistuskoor Ekklesiaga. „Selle kontserdiga saab teha kaks heategu, esiteks lubades iseendale südamliku jõulukontserdi nautimist ning teiseks vähiraivifondile, kelle heaks on kontserdil võimalik annetada,“ kutsus koguduse pastor Gunnar Kotiesen osalema.

Liisi Kanna