Ametikool tunnustas AS OG Elektrat

Ametikool tunnustas OG Elektrat 1

Rakvere Ametikool andis OG Elektrale tänukirja, millega tunnustati ettevõtet kui parimat praktikabaasi logistika valdkonnas.

Liisi Kanna

Rakvere Ametikooli transporditeenuste õppekavarühma juht ja logistikavaldkonna õpetaja Pertti Pärna rääkis, et traditsioon kevadeti praktikaettevõtteid tunnustada on kestnud kümmekond aastat. „Igas valdkonnas anname ühe parima ettevõtte tänukirja. Valiku teevad kooli töötajaid, loomulikult arvestatakse ka õpilaste tagasisidega,“ selgitas Pärna.

Logistika eriala avati ametikoolis kaugõppevormis 2013. aastal. „Meil endal praktikabaasi ei olnud ja OG Elektra oli kõige lähem ettevõte, kus kõik vajalik olemas,“ meenutas õppekavarühma juht koostöö algust.

Sellest aastast on koolis esimene logistika päevaõppegrupp ning esimest korda valiti ka eraldiseisvalt logistikavaldkonnas parim koostööpartner. „Otsustasime tunnustada seda, kellega kõige rohkem koostööd oleme teinud.“

OG Elektra omanik Oleg Gross märkis, et koostöö ettevõtte ja ametikooli vahel on vastastikku kasulik. „Noortel inimestel on vaja väljakutseid ja meie saame oma tööjõualased vajadused rahuldatud. Ettevõttel on vaja oskustöölisi, spetsialiste,“ selgitas ta.

Noorte ühe tugeva küljena tõi Gross välja kaasaegsed põhiteadmised, mis koolist kaasa saadud ning lisas, et noortele tuleb luua võimalusi nende teadmiste rakendamiseks.

OG Elektra personalijuht Toivo Murakas lisas, et kuna ettevõttel on mahukad lao laiendamise plaanid, siis on lähitulevikus eriti juurde vaja pädevaid töötajaid, kellel logistikaalased teadmised. „Puudus on töötegijatest, kes tahavad oma kätega midagi ära teha,“ jagas ta senist kogemust.

Murakas märkis, et koostöö ametikooliga on läinud aja jooksul oluliselt paremaks. „Lisaks logistika erialale käivad praktikandid ka tootmisüksustes. Ametikool koolitab meile ka tõstukijuhte,“ loetles ta. „Ametikooli poolne tänukiri on tunnustuseks kogu lao personalile.“

Pärna nentis, et OG Elektra on praktikabaasina väga ainulaadne, sest ettevõttel on kõik endal olemas: laondus, veondus, sisseost, kauplused, tootmine. Ta rääkis, et ka välisõpilastele on ettevõtte mastaap muljet avaldanud. „Eelmisel aastal käisid Leedu välisõpilased Erasmuse programmi kaudu OG Elektras praktikal ja jäid väga rahule. Nad olid vaimustuses, et niivõrd vinge suur ettevõte – kogu ahel endi käes,“ meenutas Pärna ja lisas, et ka järgmisel õppeaastal on leedulaste tulek plaanis.

Pärna tõi ka huvitava näite, et mõni aeg tagasi külastati Soome kooli, kus õpilaste jaoks eraldi väike laohoone ehitatud. „Nad saavad seal samu asju praktiseerida, mida meie OG Elektras, kuid soomlaste hinnangul on päris ettevõttes palju parem,“ selgitas ta. „Seal tekib vastutustunne – teed reaalselt, mitte mängult. Saad näha, kuidas ja mida täpselt tehakse ning tunda tööga kaasnevat pinget.“

Kokkuvõtteks tõdes Pärna, et koostöö kooli ja ettevõtte vahel loob sünergia, kus kasu tekib kõigile osapooltele. „Tasub ka märkida, et logistikavaldkond on suurima kasvutrendiga nii õpingute vastu tuntava huvi kui karjäärivõimaluste osas,“ lisas ta lõpetuseks.

Väljatõste:

Ametikool tunnustas tänavu 12 praktikaettevõtet:

AS OG Elektra – õppekavarühm transporditeenused

Aqva Hotel ja SPA – õppekavarühm majutamine ja toitlustamine

AS Pihlaka – õppekavarühm toiduainete töötlemine

AS Rakvere Haigla IT osakond – õppekavarühm andmebaaside ja võrgu disain ning haldus

Tapa Autobussipark OÜ – õppekavarühm mootorliikurid, laevandus ja lennundustehnika

Top Marine OÜ – õppekavarühm ehitus ja tsiviilrajatised

Palmse Mehaanikakoda OÜ – õppekavarühm mehaanika ja metallitöö

Näpi Puit OÜ – õppekavarühm materjalide töötlemine (klaas, paber, plast ja puit)

Kivisillus OÜ – välisriigi praktikantide vastuvõtul

Rakvere Sotisaalkeskus – välisriigi praktikantide vastuvõtul

AS Rakvere Haigla õendusosakond – välisriigi praktikantide vastuvõtul

AS Tamsalu EPT – töökohapõhise õppe läbiviimine

Paremalt OG Elektra personalijuht Toivo Murakas, Rakvere Ametikooli transporditeenuste õppekavarühma juht Pertti Pärna ja Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba tunnustuse üleandmisel. Foto: Rakvere Ametikool