Arsise vaikse nädala muusika kõlab Rakvere Kolmainu kirikus

Vaiksel laupäeval kõlavad Arsise käsikellad koos oreliga Rakvere Kolmainu kirikus.

Vaikse nädala muusika kontsert Rakvere Kolmainu kirikus 16. aprillil kl 19 on justkui muusikaline palve, mis lohutab, kosutab ja turgutab hinge! Esmakordselt kõlavad Arsise kontserdil koos käsikellad ja orel. Selles muusikalises sümbioosis kohtuvad Arsise kellade ansamblid ja organist Kristel Aer. Kontserdil kuuleb teoseid Eesti muusikast ja maailmaklassikast.

Arsise kellade ansambel, kes varsti saab tähistada oma 30. juubelihooaega, on tänaseks andnud ligi tuhat kontserti üle kogu maailma. Ka kõige keerulisematelgi aegadel on käsikellamuusika armastajate rõõmuks leitud võimalusi esinemisteks.    

Kui Arsise missiooniks on läbi aegade olnud käsikellamuusika laiem tutvustamine ja arendamine, siis Kristel Aer on võtnud südameasjaks edendada Eesti orelimuusikat. Kristel on aktiivselt tegutsev kontsertorganist nii kodu- kui välismaal, mitmete tunnustuspreemiate laureaat. Ta on õppinud orelit Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, Helsingi Sibeliuse Akadeemias ja Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis ja on oma suure teadmiste- ja kogemustepagasiga ka hinnatud orelipedagoog, töötades G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ja Usuteaduste Instituudis. 

Nii Arsise mängijad kui organist Kristel Aer ootavad põnevusega Vaikse nädala muusika kontserte, mis toimuvad nii Rakveres, Tartus, Keilas kui Tallinnas.

Kuulutaja