AS OG Elektra nimetati maakonna aasta ettevõtteks

AS OG Elektra omanik Oleg Gross leiab, et nii nagu kõikide tunnustuste puhul, tekitab seegi tiitel kohustuse ja soovi veelgi paremini teha ja rohkem püüda. „Igasugune tähelepanu ikka innustab,“ mõtiskles ettevõtja äsja pälvitud auhinna tähenduse üle. Foto: Silja Part

Nädal tagasi jagati Mõdrikul, Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaa aasta ettevõtlusauhindu ning parima ettevõtte tiitli sai sedapuhku AS OG Elektra.

Liisi Kanna

Grossi Toidukaupade jaeketti omava AS OG Elektra kõrval oli selles kategoorias üles seatud veel poorbetoontoodete valmistaja Bauroc AS, metsatehnikat tootev Country OÜ ja lihatoodetele pühendunud Matsimoka OÜ.

AS OG Elektra omaniku Oleg Grossi sõnul tuli tunnustuse pälvimine ootamatult, sest varem ei ole firmat nominentide sekka valitud. Olgugi, et juba kümmekond aastat on kuulutud maakonna suurimate ettevõtete hulka. „Aga seal ei hinnata mitte ainult ettevõtte suurust. See, et muud näitajad meil niipalju head olid, et sellist tunnustust väärisime, oli tõesti üllatuseks,“ sõnas Gross.

Statuudi kohaselt on tiitel „Aasta ettevõte“ asutatud tunnustamaks firmat, mis on Eesti kapitalil põhinev ning tööandjaks Lääne-Viru maakonnas. Auhind omistatakse ettevõttele, kelle tegevus on piirkonnale avaldanud olulist mõju ja tegutseb maakonna jaoks olulises valdkonnas. Ettevõte on arenev (investeeringud, uued sihtturud või tootmisüksused, innovaatiline) ja arvestab oma tegevuses sotsiaalseid aspekte ning on positiivse mainega.

Kõik see iseloomustab hästi OG Elektrat, vaadates näiteks seda, kui olulise tööandjaga on maakonnas tegemist, kui edukalt laiendatakse kauplustevõrku üle Eesti ja millise tasemega uus keskladu mõni aeg tagasi rajati – ning seegi ikka Lääne-Virumaale, mitte pealinna lähistele.

Oleg Gross nentis, et ka tänavune aasta on endigi silmis ettevõttel hästi läinud. „Aasta 2023 on meil kindlasti siiamaani edukas olnud. Aga seda muidugi suhteliselt, sest Eesti on selgelt praegu majanduskriisis. Ekspordi tagasiminek ja majanduslangus on tabanud kogu Eestit, selles suhtes on meil kõik hästi. Meil pole mitte üksnes käibenumbrites arvud paranenud, vaid oleme suutnud ka füüsilises mahus kaupa rohkem müüa,“ märkis Gross. Seega pole tegu mitte üksnes hinnatõusu ja inflatsiooni tulemusel tekkinud käibetõusuga, vaid kaupa ongi müüdud varasemast suuremas koguses.

„Ma arvan, et tänavused tulemused on isegi paremad kui 2022. aastal. Sellistes majanduslanguse tingimustes näitajaid niimoodi parandada – see on kindlasti hea tulemus!“ avaldas ettevõtja heameelt.

Mida aga niisugune maakondlik tunnustus ettevõtte ja ettevõtja jaoks tähendab? „Nagu ikka kõikide tunnustuste puhul, tekkib endal kohustus veel paremini püüda ja teha. Kui on märgatud, et ettevõte on edukas, siis tuleb katsuda seda säilitada ja edaspidi ka edukas olla. See ainult tõstab veel soovi olla parim ja teha oma asja hästi. Igasugune tähelepanu ikka innustab,“ mõtiskles Oleg Gross.

Lisaks aasta ettevõtte tiitlile anti tunnustused välja veel kümnes kategoorias.

  • Aasta toote laureaadiks osutus kirjastuse Pesapaik OÜ „Laululindude pesade taskugiid“. Nominentideks olid Ardor OÜ premium-pelletid ning Wallstone OÜ kipsist dekoratiivkivid.
  • Aasta toidutooteks valisid Virumaa Teataja lugejad Vinkymon OÜ fermenteeritud küüslaugu. Nominentideks olid Matsimoka pakisupid ning Würts Studio OÜ juuretisega grissini´d.
  • „Hea ettevõtja 20 aastat“ tunnustus anti Andrus Nõuakale (Raatma OÜ), Kaul Augasmägile (Haka Plast OÜ) ning Bert Sildile (Palmse Metall OÜ).
  • „Hea ettevõtja 15“ aastat autasu pälvisid Valdek Haugas (Virumaa Puhastus OÜ), Roman Kusma (Aqva Hotels OÜ) ning Peeter Kalda (Isovent Ehitus OÜ).
  • „Hea ettevõtja 10“ aastat tunnustuse said Seidi ja Ando Küttis (Lootos Projektid OÜ), Kuido Kuntro (Ardor OÜ) ning Mihkel Kangur (Agrimet OÜ).
  • Julge alustaja tiitli pälvis Pisirohe OÜ. Nominendiks oli K&K Magusanurk OÜ.
  • Aasta õpilasfirmaks nimetati Rakvere riigigümnaasiumi ÕF Säuts. Nominendiks oli Vinni-Pajusti gümnaasiumi ÕF Vääriskott.
  • Pühendunud juhendaja tiitli sai Rakvere ametikooli õpetaja Merle Aasna.
  • Tubli töötaja autasu pälvisid Krista Ojanurm (A&K Caritas OÜ), Marian Siiman (Voore Farm OÜ), Henri Pent (Voore Farm OÜ), Mervi Lilleoja (Viru-Nigula vallavalitsus), Andres Lill (Aqva Hotels OÜ) ning Eeva Salusoo (Aqva Hotels OÜ).
  • Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi eriauhinna teenis Matsimoka OÜ.

Tunnustused andsid välja Lääne-Viru omavalitsuste liit, ajaleht Virumaa Teataja ja Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut.