Belle Barber hoolitseb meeste eest pealaest jalatallani

Barberita käe all saab kauni kuju ka kõige metsikum habe. Foto: Kristina Litvjak

Belle Stuudio on iluteenuste turul olnud üle kümne aasta. Kui nüüd Rakveres Lai tänav 25 väärikasse ärimajja sisse astuda, on märgata, et terve alumine korrus on ilumaailma päralt: ühel pool maja on tuttavas asukohas naistele mõeldud Belle Stuudio ja teisel pool koridori on värskelt avatud ainult meestele mõeldud salong – Belle Barber.

Katrin Uuspõld

Belle Stuudio ja Belle Barberi tegevjuht Marge Kallaste tunnistab, et idee ja unistus meeste salongist on olnud tal juba ammu. „Ma ei tahtnud lihtsalt juuksurisalongi meestele, vaid pakkuda veel lisateenuseid,” märkis Marge Kallaste.

Nõnda on Belle Barberis tegutsemas meeste näohooldusele spetsialiseerunud kosmeetik ja kaks barberitat. „Lõime kahele noormeistrile uued töökohad. Meil on olnud tore koostöö teiste salongidega. Näiteks Eedeni Aia omanik ja koolitaja, Vladimir Volodin, käis meie barberitasid koolitamas,“ rääkis Belle Barberi tegevjuht. „Me eristume selle poolest, et meil on lisaks juuste- ja habeme hooldusele ka näohooldused, jalahooldus, hambavalgendus ja mida üldse Lääne-Virumaal meestele ei pakuta – depilatsiooniteenused, sealhulgas Brasiilia depilatsioon.“

Kallaste märkis, et järjest enam on küsitud infot meestele depilatsiooni-võimaluste kohta. „Depilatsiooniteenused on väga hinnatud näiteks sportlaste ja enda hügieeni eest väga hästi hoolitsevate meeste seas ja tihti soovivad seda teenust tellida ka naised oma kaasadele,“ märkis Marge Kallaste ja lisas, et samuti on noorukite seas nõutud aknehooldused. „Seda kõike on võimalik nüüd privaatselt veebis broneerida,“ nimetas ta.

30 aastat ka ise juuksurina töötanud Marge Kallaste on märganud, et on naisi, kes ei tunne end mugavalt, kui nendega samas teenindusruumis pakutakse teenuseid ka meestele ja vastupidi, on mehi, kes soovivad olla diskreetsed ja armastavad privaatsust – nüüd nad seda võimalust mõlemale sugupoolele ka pakuvad.

„Mehed tahavad saada ka kohe, kiiresti ja mugavalt juuksuri juurde. Paljud neist ei planeeri juuksuri külastust ette, vaid see tekib spontaanselt: tahan kohe juukseid lõigata. Seepärast lõime online-broneerimise süsteemi, kus mees näeb kohe ära, millal on temale sobilik vaba aeg. Võib ka otse uksest sisse astuda, siis on kohe näha, kas juuksuritool on vaba. Meil on tööl toredad meistrid, kelle juurde saab kohe löögile,“ rääkis Marge Kallaste.

Belle Barberit hakati sisse töötama juba septembrikuust ja planeeriti ka avamispidu, kuid olukord pandeemiaga ei ole seda soosinud. „Aga anname nüüd teada, et oleme avatud, ametliku piduliku avamisürituse teeme lihtsalt hiljem,“ ütles Marge Kallaste.

November, meestekuu, on meeste salongi kutsumiseks kahtlemata sobilik aeg. Avamise ja isadepäeva puhul on Belle Barberil ka loosimisi, täpsema info leiab nende Facebooki lehelt.

Marge Kallaste lisas, et Belle Barberisse on oodatud kõik härrasmehed väikestest kuni hallipäisteni. „Ja pensionäridest härradel tasub teada, et igal esmaspäeval on meie juures neile teenused soodsamad,“ nimetas Kallaste.