Eksklusiivne mööbel valmib Virumaal

Erimööbel

Rakveres Koidula 5 avab 9. märtsil uksed mööblisalong Erimööbel , mis on tootja jaoks järgmine samm kliendile lähemale.

Tiia Paist

Kaks venda Marek ja Marko Nõmm peavad mööblitootmist üheks oma oluliseks eluvalikuks. Marek on õppinud tisleri ametit koolis ning Marko on juba põhikooli ajast käinud puidutöökojas abiks. Seega on mööbli valmistamine olnud neile hingelähedane juba poisikesepõlvest.

„Alguses sai hobi korras sõpradele-tuttavatele mööblit tehtud. Jutt levis ning järjest rohkem pakuti huvitavaid projekte,“ rääkis Marko Nõmm. „Juba aastal 2008 tegime Kopenhaageni Tivolisse lavadekoratsioonid halloweni pidustuste jaoks. See pakkumine oli tõeline vedamine, arvestades üleüldist majanduslanguse seisu Eestis. Sealt edasi tegime Rapla turismiinfokeskuse sisustuse, mõned majasisustused ning Tallinnas hotelli L´ermitage  juurdeehituse kogu sisustuse.“

Erimööbel kui ettevõte

Tehnilises mõttes võib Erimööbli kui ettevõtte alguseks lugeda 2012. aasta algust, kui mõlemad vennad jätsid oma põhitöö ja pühendasid kogu aja oma tootmise sisseseadmiseks ja käivitamiseks.

„Kui 2013. aasta lõpus hotelli L´Ermitage mööblit valmistasime, oli kollektiivis juba viis töötajat,“ ütlesid vennad kui ühest suust. „Sama seltskond töötab meil tänaseni. Oleme eriti uhked oma töötajate üle, sest head töötajat peab tänapäeval tikutulega taga otsima. Võime kinnitada, et meie mehed on tublid, motiveeritud ja tahavad oma tööd teha.“

Paljud kliendid on saatnud valmistatud ja paigaldatud mööbli eest tänukirja ning need hakkavad ettevõtte töökoja motivatsiooniseinal kohe silma.

Hetkel täidab Erimööbel tellimusi, mis saadud Tallinnast ja mujalt Eestist, aga soov on end tutvustada ka kohalikule kliendile. Ei ole olnud harv juhus, kus Rakvere inimesed on tellinud mööbli Erimööbli koostööpartneriks olevast mööblisalongist Tallinnas, aga valmistatud on see siin Lääne-Virumaal.

Oma mööblisalong

Salongi loomise mõttele tuli tegelikult Marko elukaaslane Kaja Jaanson, kui ta nägi kõrvalt, kuidas Markol ja Marekil tekib tootmises aina tööd juurde ning kuidas nad ei jõua müügipoolega enam tegeleda.

„Olles ise parasjagu töötuna arvel, tekkis mul mõlemale osapoolele kasulik mõte luua endale Rakverre päris oma töökoht – ilusate ning kvaliteetsete näidistega mööblisalong, kus ka Virumaa klientidel oleks võimalik tutvuda kaasaegsete ning erinevate furnituuridega,“ rääkis ta. „Alustasin äriplaani koostamisega, taotlemaks alustava ettevõtte toetust. Taotlus sai möödunud suvel positiivse vastuse ning tänaseks on plaan ka teostunud.“

Erimööbli peamisteks müügiartikliteks on erilahendustega köögid, garderoobid, elutoa-, magamistoa-, lastetoa-, vannitoa- ja kontorimööbel. Materjalide ja furnituuride valik on välja kujunenud aastatega ning meistrimehed soovitavad tellijal kasutada ainult parima kvaliteediga tooteid.

Lai valik furnituure ehk manuseid on tutvumiseks väljas peagi avatavas salongis. Kaja Jaansoni sõnul võetakse arvesse kõik kliendi mõtted ning pakutakse välja ka omapoolsed ideed, leidmaks üheskoos parim funktsionaalne lahendus.

Mööbli tellimine algab kliendi soovist, algsetest visanditest ning mõõtude võtmisest. See on ka aluseks esmase hinnapakkumise tegemisele. „Eelarve koostamisel oleme hea meelega abiks nii nõu kui jõuga, sest see mõjutab väga palju materjalide ja furnituuride valikut,“ lausus Jaanson. „Oleme paindlikud ja leiame alati lahenduse. Tihti võib sisuliselt sama lahenduse maksumus olla väga erinev, tulenevalt kliendi eelistustest ja valikutest. Arvestades kliendi ostuvõimekust, pakume eksklusiivmööbli soetamiseks ka LHV järelmaksu. Pakkumisele lisandub üldjuhul väga ilus ja värviline 3D visand, kus visuaalselt saab reaalse ettekujutuse oma tulevasest mööblist.“

Tähtajad vastavalt töö mahukusele

Olenevalt tellimusest võtab eritellimusmööbli valmistamine aega 4-6 nädalat, aga sõltuvalt töö mahukusest võib minna ka kauem. „Meile meeldib naljatledes öelda, et imesid teeme hetkega, võimatute asjadega läheb veidi kauem aega“,“ laususid Marek ja Marko Nõmm.

Foto: erimööbli üksmeelne kollektiiv    autor: Marek Potti