Halsey, „(Manic)“

Ameerika laulja ja laulukirjutaja Ashley Nicolette Frangipane, artistinimega Halsey on tegev aastast 2012. Jaanuari keskel väljastatud „(Manic)“ on kahekümne viie aastase lauljanna kolmas stuudioalbum. Seda salvestati kahel aastal, 2018–2019. Vahe eelmisega, „Hopeless Fountain Kingdom“, polegi teab kui suur, kõigest kolm aastat.

Esmane mulje tuleb plaadiümbrise põhjal. Ja see on väga negatiivne. Ausalt öeldes pole viimasel ajal niivõrd ebaatraktiivset esikaane pilti, lausa eemalepeletavat, näinudki. Võib ainult oletada, miks nii – vahest tahtis artist sellega juhtida tähelepanu ka heaoluühiskonnas eksisteerivale naistevastase vägivalla probleemile. Sel juhul on asi tinglikult põhjendatud.

Muusikaliselt siiski asi täitsa toimib. Kohe kindlasti eeldatust paremini. Tegelikult esmane kokkupuude Halsey muusikaga oli suhteliselt hiljuti ühes pealinna klubis, kus lasti videoekraanilt erinevaid muusikaklippe, sealhulgas Halsey loost „Graveyard“, mis ongi albumi üks põhihittidest. Päris muljetavaldav ja kergesti kummitama jääv lugu, visuaalseltki päris hästi teostatud.

Teine põhihitt on muidugi „Without Me“. Kusjuures antud albumilt on ühtekokku singlitena väljahammustatud koguni kuus! Ometi pole tegemist mitte mingi lihtsakoelise popalbumiga, mis mõeldud massidele tarbimiseks. Vastupidi. Siin kohtab sellist stiilide virvarri, et anna olla – indie poprokki, hip-hoppi, R&B, isegi kantrit. Kuid see mahlakas soust toimib kokkuvõttes küllaltki toredasti.

Täielik peolugu? Seegi leidub plaadil – „3am“, mis on siit vahest ühtlasi kõige hoogsam lugu. Veel eristub selgesti „Alanis’ Interlude“.

Kokku on standardalbumil kuusteist lugu. Luksvariandil täiendavalt kaks juures ja iseenesest mõista on Jaapani väljaandel veel üks rohkem.

Laulud ise on sõnumiga, siin-seal on väljaütlemised keskmisest gramm ropumad. Mistõttu seisab Halseygi plaadiümbrisel kaunis selge hoiatus halva kõnepruugi kasutamise kohta.

Leiab külalisetteasteidki – Dominic Fike, väga kõrgelt hinnatud Alanis Morissette ja Suga BTS-ist. Huvitav tõdeda, et produktsiooni eest on seekord esmakordselt vastutav Halsey ise.

Hinne: 7/10.

Ülo Külm