Heategevusliku perepäevaga koguti Rakveres üle seitsme tuhande euro

Perepäeval oli lastele ka rohkelt töötubasid – parajasti valmistatakse stressipalli. Foto: Katrin Uuspõld

Eelmisel laupäeval Rakveres toimunud heategevuslikul perepäeval koguti Rakveres elavate Ukraina sõjapõgenikest laste heaks 7123,80 eurot. See tuli kokku annetustest, kodukohvikute müügitulust ja oksjonist, kus kõige kallimalt müüdi maha Baruto annetatud Aasia vaas 19. sajandi algusest, kus 57 pakkumise tulemusel tõusis kujunes lõpphinnaks 2100 eurot.

„Kogu üritus, selle tulu, kõik elamused ületasid seda, mida me lootsime. Selles võtmes sündmusi, kus kogukond on algatajaks, võiks ja tuleks ka edaspidi teha. Meie saime igal juhul inspiratsiooni. Loodan, et järgmisel korral lööb kampa veelgi suuremal hulgal kogukondlikke gruppe, et midagi head koos teha,“ rääkis ettevõtmise üks korraldajatest, Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte. „Ukrainlaste tänu oli kosta, oli kuulda ka seda, kuidas lapsed ei tahtnud peale lõunat enam bussi minna, sest neil oli kohapeal nii tore olla,“ märkis Eve Alte.

Kogutud rahaga plaanitakse suvepoole korraldada Ukraina sõjapõgenikest lastele Alte sõnul Rakveres linnalaagreid, mis sisustatud huvitavate tegevustega ning teha samuti ekskursioon Tallinnasse või Tartusse – mida ja kuidas täpsemalt, on veel otsustamisel.

Katrin Uuspõld