Grossi Toidukaubad jõudis Viljandisse

Möödunud reedel avas Viljandi südalinnas, Mulgi Marketi hoones uksed maakonna esimene Grossi Toidukaubad kauplus, mis on esimesel nädalal näidanud uskumatult suurt käivet.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad kauplus avati ruumides, kus varem tegutses Säästumarket. AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et tööd oli seal palju: „Kõik ruumid tuli remontida – põrandad, laed, seinad. Kui Säästumarketil oli valdavalt pakendatud ja riiulikaup, siis meil on omatoodangu ja lihakauba osa palju suurem. Tuli ka tehnoloogiliselt ringi ehitada.“

Ettevõtja lisas, et avamiseks valmistumise aeg venis veidi ka seetõttu, et augustikuus võtab väljastpoolt Eestit inventari tellimine tavapärasest rohkem aega. Ettenägematuid tagasilööke aga ei esinenud.

Edukas esimene nädal

Gross nentis, et kuna Säästumarket ruumidest välja kolis, võeti projekt käsile teatava kahtlusega hinges – kas kauplus läheb ikka n-ö käima. „Samas asukoht on südalinnas, turu ääres. Teame ka, et umbes sama suure linna, Rakvere, keskmes asuv kauplus on meil kõige parema käibega,“ selgitas omanik otsuse tagamaid.

Ja intuitsioon ei petnud, esimesel nädalal on Viljandi inimesed näidanud üles suurt huvi ning ostjaid palju käinud. „Viljandi kauplus on väike, kolme kassaga, aga teeb sellist käivet, nagu kaks korda suuremad,“ tõi Gross välja, lisades, et Viljandisse peab lausa lisa kaubaringe tegema. „Praegu on muidugi veel vara, vaatame, milline olukord on järgmise aasta alguses, aga kõik märgid näitavad, et see kauplus hakkab väga hästi tööle.“

Omatoodang

Viljandlaste jaoks avardas Grossi Toidukaupade keti lisandumine aga oluliselt valikuvõimalusi. „Ootasin uue kaupluse avamist väga. Neil on valikus tooteid, mida teistest toidupoodidest ei saa,“ rõõmustas kohalik elanik Meelis avamispäeval, lisades, et esimese asjana hakkas talle silma ka värske liha lett.

Ettevõtte omanik nentis, et kuna saal on väike, siis ongi suure rõhuasetusega just omatooted ning lihakaubad. „Omatoodang on hästi vastu võetud, seda näitavad suhtarvud. Keskmiselt müüme omatoodangut 15 protsenti, aga Viljandis on see kõrgem,“ rääkis Gross. Ta märkis ka, et Viljandi elanikud on suhteliselt suure ostukorviga, mis näitab, et klientide hulgas on suur osakaal tööinimesi.

Odav ostukorv

Ettevõtja lisas, et erilist rõhku pööratakse just põhiostukorvi toodetele ja loomulikult hinnale, tuues välja, et uues kaupluses on praegu ka palju soodus- ning kampaaniahindasid. „Viljandi ostja on küllaltki hinnatundlik, ostujõud on võrreldav Rakverega,“ arvas Gross.

Siinkohal võib välja tuua, et Grossi Toidukaubad on juba poole aasta vältel pea iga kuu nii Delfi kui Postimehe hinnavõrdluse tabeli tipus – Eesti kõige odavam ostukorv.

Gross rääkis, et oluliselt odavamad on lihatooted. Sügise vältel on soodsalt müüdud aga ka näiteks suhkrut. „Suhkur on lausa hitt-toode, ikkagi marjade sissetegemise aeg. Müüsime 20 protsenti odavamalt, kui teised ketid, ja läheb veel odavamaks,“ kommenteeris ettevõtja._IGP8317

„Kui sooviksite veel mõnd toodet sortimendis näha, siis andke julgelt kauplusesse teada,“ kutsus Oleg Gross viljandlasi julgelt tagasisidet jagama.

Fotod

Grossi Toidukaubad kaupluse avamisele Viljandis kogunes suur hulk uudistajaid. Tutvuti lihaleti valikuga ja uuriti sooduspakkumisi.

Viljandi kaupluses sai esialgu tööd kakskümmend inimest, viis kuni kuus töötajat võetakse veel juurde.

Fotod: Üllar Lehesoo