Rakvere linna teenetemärgi pälvivad Ellen Aros, Reet Tomband ja Raivo Saremat

Ellen Aros. Foto: Jana Laaspere

Rakvere linn tunnustab tänavu linna teenetemärgiga kolme silmapaistvat inimest. Rakvere Kroonimärgi pälvivad staažikas Rakvere Spordikooli võrkpallitreener Ellen Aros, kauaaegne Lääne-Virumaa Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Reet Tomband ja pikaajaline ettevõtja, AS Later GR juht Raivo Saremat.

Rakvere Kroonimärke antakse välja juba alates 1996. aastast. Rakvere linnapea Triin Varek märkis, et linnavalitsusel on au teenetemärke anda silmapaistvatele isikutele. „Nende tegevus, pikaaegne panus, töö tulemused ja kindlasti positiivne ellusuhtumine ja ka elurõõm, on kõigile teistele linlastele suureks eeskujuks. Aitäh kandidaatide esitajatele ning palju õnne Rakvere Kroonimärgi saajatele!“ märkis Varek.

Teenetemärgid antakse üle sel reedel linnavalitsuse valges saalis toimuval pidulikul üritusel.

Tüdrukute võrkpallitreener Ellen Aros – pikaajaline tulemuslik töö noortespordi arendamisel

Ellen Aros on läbi aegade pikima tööstaažiga treener Rakvere Spordikoolis, kel täitus tänavu juba 48 tööaastat. Tema käe alt on sirgunud hulgaliselt noori, kes esindanud Eesti noorte võrkpalli rahvusvahelistel võistlustel. 

Sajad tema juhendatud tüdrukud on omandanud võrkpallimängu oskuse ja tulnud omaealiste Eesti meistrivõistlustel ja karikavõistlustel esikolmikusse.

Oma tõekspidamiste ja kohusetundlikkusega on Ellen Aros eeskujuks nii oma õpilastele kui kolleegidele.

Raivo Saremat. Foto: Erakogu

AS Later Gr juhatuse liige ja tegevjuht Raivo Saremat – pikaajaline panus ettevõtluse arendamisesse

Raivo Saremat on staažikas Rakvere ettevõtja ning tööandja, kes on pidanud kaubandus- ja ehitusettevõtet Later GR juba alates 1992. aastast.

Oma tegemistes on Raivo Saremat olnud väga Rakvere-meelne ning olnud toeks erinevates linnaga seotud värvimisprojektides, näiteks kampaanias Värviline Rakvere, aga ka jõuludekoratsioonide ja Rakvere loomade varjupaiga värmisprojektide puhul.

Reet Tomband. Foto: Merlin Hansumäe

Raamatukoguhoidja Reet Tomband – suur panus Rakvere linna kirjandus- ja kultuurielu kujundamisel ning laste lugemiskultuuri edendamisel

Ligi 30 aastat Lääne-Virumaa Keskraamatukogu lasteosakonda juhtinudReet Tombandi südameasjaks on laste juhtimine raamatute ning lugemise juurde. Ta veab 27. hooaega kodustele väikelastele suunatud Jututaret, millega on üles kasvanud  terve põlvkond raamatusõpru.

Koostöös lasteaedadega toimetab Reet lugemisrõõmu ka nende lasteni, kes ise raamatukogusse ei jõua. Tema eestvedamisel sündis koostööprojekt „Pildi sisse minek“, mis viib kokku arvukalt Rakvere koolide lapsi Eesti lasteraamatute illustraatoritega.

Lisaks iga-aastastele traditsioonilistele ettevõtmistele nagu lahedaima suveraamatu valimine, tubli lugeja tunnistuste jagamine, põhjamaade raamatukogunädala jututoad, toimuvad raamatukogus ka programmeerimise– ja robootikaring ning lasteosakond on jätkuvalt avatud kõigele uuele ja huvitavale, mis lapsi võiks paeluda.

Rakvere oli esimeste  raamatukogude hulgas, kus asus „tööle“ lugemiskoer. Reet lööb kaasa kõikides Eesti lastekirjanduse keskuse poolt algatatud projektides ning koordineerib neid ka maakonnas. 

Kuulutaja