Jõhvi Kontserdimaja kutsub: Duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu

duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu

Kolmapäeval, 5. novembril algusega kell 17 saavad muusikasõbrad Jõhvi Kontserdimajas nautida suurepärast kooslust, duot Kulno Malva – Tõnis Kirsipu.

Akordion koos laulu ja kehapillirütmiga kõlab juba nagu ansambel. Kui sinna lisada veel kaasakiskuvalt gruuviv rütmimootor, annab kooslus välja juba suuremat sorti orkestri mõõdu. Kaks meest Viljandist, kes pillidega hea meelega mürgeldavad, kuid kes ei põlga ära ka rahulikumat põhjamaist helikeelt. Regilaulud, torupillilood ja uuem folkloor – olgu lugu missugune, nad otsivad oma muusikas lihtsust, kuid isikupära.  Minimalismi, kuid võimsust. Oma aastase tegutsemisaja jooksul on see duo võitnud juba kaks Eesti pärimusmuusika maastikul olulist konkurssi.

Kulno Malva (akordion, laul, torupill, kehapill), keda tuntakse kui  Svjata Vatra akordionisti, täna enam selles koosseisus kaasa ei löö. Mees on pillidega sinasõber juba poisikesepõlvest ja see sõprus on aastatega aina kasvanud. Nii pärimust, sõprade lugusid kui omaloomingut on kuulajateni jõudnud juba kahe plaadi jagu.
Tõnis Kirsipu ( perkussioon, kehapill) on esimene kõrgkoolidiplomiga löökpillimängija Eestis.

Loo kirjutamise hetkel on mehed hõivatud kontsertidega Maailma Muusikamessil Santiagos. Lisaks veel tagasiteel üks kontsert Hamburgis Saksamaal.

Koju tagasi jõudnud tegelevad noored süvitsi  plaadimaterjali kallal, mis peaks poelettidele jõudma veebruaris 2015.

Kontsertkohtumine salongistiilis on uus formaat, kus toimub vestlus armastatud muusikuga – räägitakse muusiku elutööst, põnevatest juhutmistest ning loomulikult põimitakse see kõik kauni muusika sisse.

Kontserdielamust soovitab Viljandi Pärismusmuusika Ait.

 

Tiia Paist

 

Kahe mehe kooslus kõlab kui orkester. Foto: Viljandi Pärismusmuusika Ait